Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 3ezer forintos "átverés"...

3ezer forintos "átverés" bűntetendő?

Figyelt kérdés
vaterán eladtam 3ezerér egy pothajat amire azt mondja a csaj hogy műhaj pedig én igazinak hirdettem. szerintem igazi de ő állitja hogyy mű és ő rendőr és lefog csukatni vagy nagyon rosszul járok amiért félrevezettem. valóban bűntetés járna ha kidrerül hogy mű a haj és nem igazi?

2013. máj. 9. 22:14
 1/6 anonim ***** válasza:
63%

"és ő rendőr és lefog csukatni"


Mintha csak a napiszaron olvasná. Ne foglalkozz vele.

2013. máj. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
44%
50 ezerig elő sem vesznek, 3 ezerért meg hiszem, hogy igazi...de a csaj is hülye, hogy elhitte...
2013. máj. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Nem hiszem,hogy rendőr.Kamuzik..
2013. máj. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2013 jan 1-je óta ha bizonyítható a rosszhiszeműség / csalás akkor 1 forintért is elővesznek (lsd. csokilopás a madaras teszkóban).


Már pedig ha te igazi hajat hirdettél és műhajat küldtél az egyértelműen rosszhiszeműség és csalás.


Természetesen börtönbe ezért nem zárnak, de egy rendőrségi kihallgatás nagyon kellemetlen tud lenni egy ilyen piti dolog miatt, főleg, hogy akár meg is büntethetnek (pénzbírság, figyelmeztetés), aminek nyoma is marad. Nem éri meg...


Vedd vissza, add el újra valakinek, aki nem ilyen finnyás.

2013. máj. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy ez a törvény, de, nekem nemrég egy ismerösöm egy kiállításon vett dolgokat 140 ezerért. Persze nem vitték ki neki, ennek 3 hónapja. Rendőrségen azt mondták élő cég ellen nem járnak el, bíróság az egyetlen megoldás.

Szóval tökmindegy mi a törvény, ha a rendőrség nem gondoskodik arról, hogy be legyen tartva.

Kiderült nem csak ő az egyetlen károsult, de rendőrség szarik rá.

Hogy őt meg 3 ezer forintért előveszik, nem hinném.

2013. máj. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ne keverjünk össze MAGÁNSZEMÉLYEK közötti vásárlást és CÉGTŐL való vásárlást! Ez a szezont a fazonnal esete...


Működő cégnél a fogyasztóvédelme és a bíróság az illetékes, míg magánszemélyek közötti csalás esetén a rendőrség.

2013. máj. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!