Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ti, hogy boldogultok az életben?

Ti, hogy boldogultok az életben?

Figyelt kérdés
Kelet Magyarországon élünk barátnőmmel mindketten dolgozunk de egyszerűen nem tudunk kitörni az albérletből, egyikünk munkahhelye sem biztos és túlfizetve sem vagyunk, ugye hitelt sem kapunk mert se fizetni se hosszú távra nem tudunk tervezni. Én idén végzek a műszaki karon de nem hinném, h ezzel megváltom a világot. Szüleink se gazdagok nem tudnak segiteni. Tényleg csak külföld maradt? 28 f
2013. máj. 6. 22:40
 1/8 anonim válasza:

Nem gondoltam volna, hogy ekkora különbség van nyugat és kelet között. Legalábbis itt győr moson sopron megyében.

Itt még a cigányok is rendes dolgos emberek alig vannak hajléktalanok az utcákon. Nekunk is rendes családi házunk van kertel és nincs rá hitel.ezen a környéken ahol élunk itt mindenki saját pénzből épitet házat.

Nem kéregetnek az utcán stb...

Itt mindenkiben meg látják a lehetőséget.

2013. máj. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen nagyon gondolkozunk,hogy felmegyünk Pestre, barátnőm Győrbe szeretne menni, most már értem miért... Egyébként egy nagy áramszolgáltató cégnél dolgozunk havi nettó 80 - 100 ezer ft-ért, sztem az ottani dolgozók is többet kapnak cégen belül.
2013. máj. 6. 23:06
 3/8 anonim válasza:

Sokat nem tudok mondani, csak a bátyám nevében.

Ő kb. 3 éve költözött fel Pestre, informatikusként dolgozik, elég jó állást talált magának. Kicsi (40 m^2-es) albérletben lakik a barátnőjével. Mivel a lánynak nincsen állandó állása, ezért egy fizetésből élnek, épp hogy ki tud jönni minden hónapban. Amúgy ők kiszeretnének költözni minél hamarabb Angliába.

2013. máj. 7. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Igen

Itt Győrben a min.átlag bér az a 150-160 ezer, ennél márt csak feljebb mehet. Ha olyan helyen tudnál elhelyezkedni, mint én akkor meg kapnál min350 ezret. + szolgálati kocsi stb...

Pesten nem jobb a helyzet hidd el. Győrnek a szlogenje:

A jövő Győrben épül... És ez igaz.

Kérdez nyugodtan válaszolok.

2013. máj. 7. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Bp-en sincs kolbászból a kerítés. Rengeteg elkeseredett munkanélküli fiatal van, aki napról napra él ahol nincs szülői segítség. Hónapokba telik mire el tud helyezkedni az, akinek nem piacképes szakmája van, használható nyelvtudással. Mindenhol több éves gyakorlatot, felsőfokú végzettséget követelnek. Így aki pályakezdő és rossz szakmát választott annak még most el kell gondolkodnia a váltáson. Hát röviden tömören ez a helyzet itt.
2013. máj. 7. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Bp telített, köszönhetően annak, h az elmúlt 20 évben mindenki idejött dolgozni. Most egy-egy kiírt állásra nemritkán 1000 pályázat érkezik be, jobbnál, jobbak, tele van Bp munkanélküli, nyelveket beszélő diplomásokkal.40-50 év felett pedig szinte mindegy mi vagy, nem kellesz.
2013. máj. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
89%

Szerencsémre nincsenek ilyen vágyaim hogy bnő, család, kertesház, így máris megspóroltam 20-30 milliót (illetve egy életre való eladósodást).


Amúgy vállalkozóként, pest mellett. Ha arra vársz hogy alkalmazottként házhoz jutsz (vagy olyan fizuhoz amiből azt tudsz venni), akkor várhatsz egy életen keresztül. Itthon sosem lesz olyan fizetés mint külföldön, amiből habár kicsit, de mégis házat vehetsz.


Én is mennék külföldre, de nyelv és tőke nélkül nem indulok neki. Itthon most jó és nyugodt életem van, majd ha beleunok akkor megyek.

2013. máj. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én hálistennek jól,de még van mit alakítani,nekem nagy céljaim vannak:Bömös,Audi,Prosche több ingatlan kiadva,nyaralgatás utazgatás egzotikus országokba,szaktekintéllyé válni,menedzserré.


Nekem ezek,amik fontosak nagyon.

Család ráér 20 év múlva fiatal leszek akkor is. :D

Addig dözsőlni élni akarok.

Nekem is külföld lesz a vége.

Kérdező Kelet-Magyarországról egyet mondok MENEKÜLJ MOST azonnal ne kérdezz,hanem pakolj össze és el onnan.

Pest vagy Győr sőt inkább akkor Győr ahogy hallom.

Vagy méginkább külföld ha valamit el akarsz érni akkor ez nem fog itt menni,főleg nem ott a putriban.

Fiatal vagy ne tedd tönkre magad senkiért menj menj és előre,ne nézz senkit csak menj,csak magadat nézd.


25F

2013. máj. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!