Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Minek lehet ezt nevezni?

Minek lehet ezt nevezni?

Figyelt kérdés

Nem tudom,de biztosan nem csak engem bosszant az a tény,hogy amikor például külföldről pénzt küldenek nekem,akkor szinte mintha(vagy nem csak mintha)arra hajtanának az ezzel foglalkozó"cégek" hogy mindenféle hivatkozással lehúzzák az ember pénzét.

A jól ismert W...Union tudjuk,hogy gyors,viszont drága,és velem már megtörtént,hogy nem fizették ki a külföldről nekem feladott pénzt.Erre más módon küldenek most már,postai úton,de nem tudom minek nevezzem azt is,hogy nekem föladják a pénzt Franciában,pl.200 eurót,és erre kell fizetni 9 eurót,amivel semmi gondom,viszont az már "kicsit" idegesít,hogy ideba...sznak nekem200 euró helyett kb.56000 Ft.-ot!Tudom,hogy ez így működik,meg minden,de akkor is szerintem ez lehúzás!!!Ha már egyszer kifizeti a feladó a költségeket,akkor miért nem azt adják ide amit feladtak?Most ha én pótolgassam ki mindig az összeget,hogy ha annyi eurót akarok,mint amennyit küldtek.

Ám a kérdésem csupán költői,mert tudom,hogy ilyen-olyan törvény alapján ez teljesen jogos,hogy lehúznak,és örülnöm kellene,hogy nem is büntetnek meg még ráadásként,hiszen ez már majdnem bűncselekmény,hogy a franciákkal lepaktáltam :)Örülnöm kellene,hogy egyáltalán kapok valamit,nem? Engem soha nem érdekelt a politika,de már ha az ember a saját bőrén tapasztal meg valamit ebből a nagy "jólétből"akkor már tényleg gondolkodóba esem,és rá kell döbbennem,hogy mindenből,amiből csak lehet leszednek,és örüljön az ember,hogy nem úgy hívják,hogy adó,hanem valami jó kis hangzatos ilyen-olyan,költség,hozzájárulás,díj,meg sorolhatnám. Tele hócipőm az egésszel már!!!



2013. ápr. 10. 07:58
 1/4 anonim ***** válasza:

A Western Unionnál nekem még mindig kifizették levonás nélkül, amit küldtek. Akár valutában, akár forintban küldték. Fizetni nekem semmit nem kellett, csak a feladónak.

Bankoknál csak akkor kapod meg a teljes valuta összeget, ha deviza számládra érkezik. Ha forintszámlára utalják, akkor a Bank felszámolja a konvertálás költségét.

2013. ápr. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A bankok nem jófejségből intéznek dolgokat, hanem a profit a céljuk. Méghozzá a profit maximalizálása. Mindig mindenen nyerni akarnak és rengeteget. Talán olvastuk a cikket az indexen, hogy hú-de-nagyon-jó-fej az egyik raiffeisenes banki alkalmazott, aki túl soknak érezte a fizetését, ezért visszautalt 600 millió frintot.. azért megtartott mellette másfél milliárdot. Egy évre. Nem tudom, nekem ettől nem lett szimpatikus. Azt a pénzt nem a két szép szeméért kapta, hanem elrabolták az emberektől.
2013. ápr. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A Western Union-nál felvehetted volna az eurót is, ha valóban azt adtak fel Franciaországban és nem azt mondta a feladó, hogy "200 eurónyi forintot" szeretnék feladni.


Ha pedig eurót adott fel, akkor 100% hogy megkérdezték tőled itthon hogy eurót kérsz vagy forintot, csak te nem figyeltél.


Én abszolút nem értem a kirohanásodat.

2013. ápr. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Jelen esetben nem Westwrn Union által küldték a pénzt,hanem postai úton. De ahogy az lenni szokott,amit nyertünk a réven,el is buktuk a vámon.

Mert az rendben,hogy egy szolgáltatás után fizet az ember,de miért fizettetnek olyan dologért is,amit én nem akarok igénybe venni.Jelen esetben a pénzváltást.Nekem azt mondta a postás bácsi,hogy milyen jól jártam,már be is váltották nekem,és ezzel is levettek egy terhet a vállamról...Hát nem is tudom elmondani milyen hálás vagyok azoknak,akik ezeket a szabályzatokat kitalálják.Szegény idióta magyarnak próbálnak segíteni ott,ahol tudnak,hiszen tudjuk"az úttörő ahol tud segít"Persze ez már rég volt,de mai létezik ilyen"a kormány ahol tud könnyít"Magán,és rajtunk.De úgyis mondhatnám,hogy ránk!

2013. ápr. 11. 06:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!