Ez igaz lehet? Egy szegedi bíró kimondta állítólag: nem lehet svájci frankos hitelnek nevezni egy olyan hitelt, amelyet Forintban vettek fel és Forintban is törlesztik!
Eklatáns példája annak, amikor egy bíró a ráruházott hatalmánál fogva dönt, de nem rendelkezik ismeretekkel, szaktudással arról, amiről dönt.
Tipikus példája annak, hogy a Bíróságok sok esetben igen veszélyes üzemek, mert nem összefüggésekben látják az esetet, hanem a maguk jogászi zárt belvilágában, csak az írott jog sorai között próbálnak meg eligazodni.
A swap ügyletekkel refinanszírozott hitelek költsége is függ az alapul szolgáló devizában beálló változásoktól.
A tied nem CHF hitel, hanem CHF alapú hitel.
Gondolom, 5 évvel ezelőtt azért vettél fel ilyen hitelt, mert jóval kedvezőbb volt a kamatozása, mint a forint hitelnek.
A havi fix konstrukció nem azt jelenti, hogy letudod az 5 évet a fix 20ezerrel aztán kalap kabát, hanem azt, hogy a az 5 év alatt fixen 20ezret fizetsz, az árfolyam változás miatt keletkezett különbözetet pedig az 5 év letelte után.
Választhattál a havi fix és a futamidő utáni árfolyam különbözet rendezés valamint az árfolyamtól függő havonta változó törlesztőrészlet között.
Előbbinél azt a kockázatot választod, hogy ha jelentősen emelkedik az árfolyam, akkor a futamidő lejárta után még jó ideig törlesztened kell; a másodiknál pedig azt, hogy 1-2 éven belül pl. másfélszeresére emelkedik a havi törlesztőrészleted (nálunk kb. ez volt)
A hitelfelvételkor is választhattál:
Alacsony kamatú árfolyam kockázatos hitel (CHF, EURO...) vagy magasabb kamatú, árfolyam kockázat nélküli forint hitel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!