Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ez igaz lehet? Egy szegedi...

Ez igaz lehet? Egy szegedi bíró kimondta állítólag: nem lehet svájci frankos hitelnek nevezni egy olyan hitelt, amelyet Forintban vettek fel és Forintban is törlesztik!

Figyelt kérdés
Nekem most járt le az 5 évem a kocsira. havi Fix 20E . törzskönyv helyett kaptam még plusz két évet fix20E-rel letörleszteni. A havi fix konstrukció árfolyam különbözet miatt..... akkor miért kérdezték annó, hogy biztosra megyek fixen? vagy ingadozó legyen de annak lehet rossz vége is. így is az lett vaze!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2012. júl. 24. 09:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Volt egy ilyen döntés, amit megfellebbeztek:


[link]

2012. júl. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%
Lehet hogy kimondta, de mint közismert, nálunk nincs precedens jog. Pertársaságok alakultak már ez ügyben. A Googlon nézz körül, nekik is érdekük, hogy minél többen legyenek.
2012. júl. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A hitelek NEM svájci frank hitelek voltak,hanem frank alapú hitelek! Ezért lehetett forintban felvenni. A szerződésben benne volt az árfolyam kockázat lehetősége. El kellett volna olvasni!
2012. júl. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Eklatáns példája annak, amikor egy bíró a ráruházott hatalmánál fogva dönt, de nem rendelkezik ismeretekkel, szaktudással arról, amiről dönt.


Tipikus példája annak, hogy a Bíróságok sok esetben igen veszélyes üzemek, mert nem összefüggésekben látják az esetet, hanem a maguk jogászi zárt belvilágában, csak az írott jog sorai között próbálnak meg eligazodni.


A swap ügyletekkel refinanszírozott hitelek költsége is függ az alapul szolgáló devizában beálló változásoktól.

2012. júl. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Ilyen nincs, nem szabad mindent elhinni. Magyarországon nincs olyan, hogy "svájci frankos hitel", és nincs olyan bíróság, aki egy ilyen kitalált kifejezést minősítene. Van "svájci frank hitel", amit CHF-ben vesznek fel, és van "svájci frank alapú hitel", amit CHF-ben állapítnak meg, majd forintban vesznek fel, de CHF-alapon tartanak nyilván. Mindkettő szabályos. Az említett cikk a BLIKK-ben jelent meg, és egy milliárdos zenei producer emlegette, hogy az ügyvédnője ezt nyilatkozta a precedens kapcsán (ami elég kérdéses, mert csak ebben a cikkben van nyoma).
2012. júl. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A tied nem CHF hitel, hanem CHF alapú hitel.

Gondolom, 5 évvel ezelőtt azért vettél fel ilyen hitelt, mert jóval kedvezőbb volt a kamatozása, mint a forint hitelnek.

A havi fix konstrukció nem azt jelenti, hogy letudod az 5 évet a fix 20ezerrel aztán kalap kabát, hanem azt, hogy a az 5 év alatt fixen 20ezret fizetsz, az árfolyam változás miatt keletkezett különbözetet pedig az 5 év letelte után.

Választhattál a havi fix és a futamidő utáni árfolyam különbözet rendezés valamint az árfolyamtól függő havonta változó törlesztőrészlet között.

Előbbinél azt a kockázatot választod, hogy ha jelentősen emelkedik az árfolyam, akkor a futamidő lejárta után még jó ideig törlesztened kell; a másodiknál pedig azt, hogy 1-2 éven belül pl. másfélszeresére emelkedik a havi törlesztőrészleted (nálunk kb. ez volt)

A hitelfelvételkor is választhattál:

Alacsony kamatú árfolyam kockázatos hitel (CHF, EURO...) vagy magasabb kamatú, árfolyam kockázat nélküli forint hitel.

2012. júl. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!