Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen támogatásra vagyok...

Milyen támogatásra vagyok jogosult? Nem kapok semmi féle segélyt.

Figyelt kérdés
Pályakezdő vagyok, 9 hónapja munkanélküli. A munkaügy azt mondta hogy ha letelt az 1 év és nem találok ez idő alatt munkát akkor leszek jogosult a 22ezer forintos támogatásra. Jelen pillanatban nem kapok semmi féle támogatást. Édesanyámat kirugták a hónap elején. Ő 7 hónapot dolgozott az elmúlt egy évben. Neki is azt mondták hogy akkor kap segélyt ha 1 év eltelik munka nélkül, vagy ha még talál valamilyen munkát 5hónapig. Most ő is 0Ft-ot kap meg én is. Magyarul a semmiből kell megélnünk. Szeretnék érdeklődni hogy valamilyen támogatást nem igényelhetünk-e meg az önkormányzatnál? Tényleg nincs mit ennünk se már lassan, a számlákat meg fizetni kell, de nem tudjuk miből... Másnak jár mindenféle támogatás, nekünk miért nem? Kérem aki tud segítsen, milyen támogatást kérhetünk?

2013. márc. 21. 15:05
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
23%

Japó: klassz, hogy te csak a kérdezőre gondoltál, de mivel őt ma ismerted meg, állításod szerint pedig azt "szoktad" mondani, ezért nehezemre esik hinni neked.


"Ezért mondom én, hogy a munkaügyi központ csak arra jó, hogy az ott dolgozóknak legyen munkályuk."


Erre reflektáltam a 300 ezerrel. Ja és a "munkájuk", az pontos j.

2013. márc. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Kérjetek átmeneti segélyt, az nemcsak esetenként, hanem havi rendszerességgel is adható.

"Átmeneti segély

45. § (3)250 Az átmeneti segély adható alkalmanként és havi rendszerességgel. Az alkalmankénti segély gyógyszertámogatásként, illetve az egészségbiztosítás által nem vagy csak részben támogatott egészségügyi szolgáltatás díjaként is megítélhető. A havi rendszerességgel adott átmeneti segély jövedelemkiegészítő támogatásként, rendszeres nevelési támogatásként, továbbá az önkormányzat rendeletében meghatározott más ellátási formaként is nyújtható."

Lakhatási támogatást is kérhettek.

Valamint a TBtek rendezését.

Itt a jogszabály: [link]

Legjobb lenne, ha együtt mennétek be az önkormányzathoz.

2013. márc. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó kommentelő köszönöm szépen a segítséged! Mostmár tisztábban látom a helyzetet!

És még egy előzőekben hozzászólónak üzenem , nem vagyok 130cm. Annál kicsivel több vagyok :) 152 cm :) de én már így is maradok. Genetika... 23 évesen szerintem már nem növök nagyobbra :)

2013. márc. 23. 16:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!