Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen támogatásra vagyok...

Milyen támogatásra vagyok jogosult? Nem kapok semmi féle segélyt.

Figyelt kérdés
Pályakezdő vagyok, 9 hónapja munkanélküli. A munkaügy azt mondta hogy ha letelt az 1 év és nem találok ez idő alatt munkát akkor leszek jogosult a 22ezer forintos támogatásra. Jelen pillanatban nem kapok semmi féle támogatást. Édesanyámat kirugták a hónap elején. Ő 7 hónapot dolgozott az elmúlt egy évben. Neki is azt mondták hogy akkor kap segélyt ha 1 év eltelik munka nélkül, vagy ha még talál valamilyen munkát 5hónapig. Most ő is 0Ft-ot kap meg én is. Magyarul a semmiből kell megélnünk. Szeretnék érdeklődni hogy valamilyen támogatást nem igényelhetünk-e meg az önkormányzatnál? Tényleg nincs mit ennünk se már lassan, a számlákat meg fizetni kell, de nem tudjuk miből... Másnak jár mindenféle támogatás, nekünk miért nem? Kérem aki tud segítsen, milyen támogatást kérhetünk?

2013. márc. 21. 15:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Ezt helye válogatja. Amit tudtok, hogy menjetek el személyesen a helyi munkaügyi központba, meg a helyi önkormányzatba. Ha van segítség, akkor ott kaptok. Amúgy meg keress melót, mindegy, mi az. Mekiben, vagy rakodni, pakolni mindig keresnek embert.
2013. márc. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%
Mivel nincs munkád, ráérsz bemenni a városházára a szociális osztályra. Ott pontosan meg fogják tudni mondani, mi járna és maga az önkormányzat még mit tudna adni.
2013. márc. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Fuuu nem irigyellek, amúgy csak ezt tudjátok, h mentek a hivatalba.
2013. márc. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
59%
Sajnos semmilyen anyagi támogatásban nem részesülsz ebben az esetben. A munkaügyi központban munkát szinte kizárt, hogy találjanak neked, esetleg kezedbe nyomnak egy listát, amin vannak szakmák meg tanfolyamok, amiken ingyen résztvehetsz, de semmi több. Ezért mondom én, hogy a munkaügyi központ csak arra jó, hogy az ott dolgozóknak legyen munkályuk.
2013. márc. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Közmunkát mindketten vállalhattok (ha van, ez fejenként 47eFT lenne), az önkorm. szokott adni negyedévente kb 10eFT rendkívüli segélyt, meg lakásfenntartási segélyt.De e 2 utóbbival nem sokra mentek.
2013. márc. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
32%
Japó: én kb 300 ezret kaptam a munkaügyi központtól..
2013. márc. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Jelentkeztem már minden féle munkára,de sehova se vettek fel mert nem a megyeszékhelyen lakom hanem 50km-re tőle egy kis városban. Ahol a munkahelyek száma egyenlő a nullával. Pakolni,rakodni se tudok a 36kilómmal... Munkaügyös tanfolyamra folyamatosan jelentkezek. Az elmúlt 6 hónapban legalább 10-re jelentkeztem de nem kerültem be egyikre sem, mivel már van érettségim, és szakmám is... Be akarunk menni a hivatalba, csak azt nem tudtuk hogy hol és mit kell keresni. Soha nem kéregettünk senkitől sem, ezért nem tudtuk hogy hogy smint van ez a dolog. A munkaügynél meg jóformán ki is röhögtek minket, és azt mondták hogy akkor nincs mást tenni, imádkozzunk hogy hamar elteljen az az 1 év...
2013. márc. 21. 16:09
 8/13 A kérdező kommentje:
Még annyit akartam, hogy jelentkeztünk mindketten közmunkára, de nem tudnak adni , azt is majd csak akkor kaphatunk ha letelt az egy év, és utána rá a 6. hónap után. amikor már nem járna az a 22ezer forint.
2013. márc. 21. 16:11
 9/13 anonim ***** válasza:
54%
36 kg? Ehhez 130 centi vagy?
2013. márc. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Kedves 300 ezres. Ez a válasz nem is neked szólt, a kérdező helyzetét vettem figyelembe aki pályakezdő és emiatt nem kaphat szinte semmit. Ha te esetleg tudod a módját, hogy hogyan juthat ő is 300k hoz akkor írd meg neki.
2013. márc. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!