Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Több illetéket kell fizetnünk?...

Több illetéket kell fizetnünk? Vagy mi célból jönnek ki?

Figyelt kérdés
A NAV ki fog jönni, mert az adásvételi szerződés alapján túl alacsonynak találja a vételárat. Aggódom, hogy több illetéket kell majd fizetnünk mint amire számítottunk. Járt már valaki így ?

2013. márc. 13. 20:56
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Korábban az illetéket az Illeték Hivatal szabta ki. Kijött a hivataltól egy dolgozó /becsüs/ és megnézte, hogy reális-e a bejelentett vételár. Ha túl kevésnek találta, több illetéket szabtak ki. Akkoriban az adóhatóság /ma NAV/ nem avatkozott az ügybe. Nem is értem, mire kiváncsiak. Minden esetre tartsatok ki a szerződésben megjelölt vételár mellett köröm szakadtáig. Ne hagyjátok magatokat fenyegetni és befolyásolni.
2013. márc. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Rutineljárás. Senkit nem fenyegetnek meg befolyásolnak, egyszerűen a NAV kevesebb szempont alapján számol forgalmi értéket.

Helyszíni szemle alapján (pl. ők nem veszik figyelembe az ingatlan állapotát, csak az elhelyezkedését és statisztikai átlagot számolnak) győződnek meg róla, hogy piaci érték közelében van az ingatlan.


Többnyire semmi nem történik, 10 percet bóklásznak, elmennek és nem változik semmi.


Ha Budapest belvárosában vettél egy 100 nm-es lakást 10 millióért, akkor ellenben eljárás indulhat adócsalásért.

2013. márc. 14. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Miért lenne adócsalás?


Az adóhivatal a vagyonszerzési illeték kiszabása végett megy megnézni a vásárolt ingatlant, mert Ő úgy gondolja, nem a piaci értéken vették meg, hanem alacsonyabb áron. Ez ettől még nem adócsalás. Ők annyiért megvették, de a hatóság magasabb összeg után veti ki adott esetben az illetéket. Ennyi az egész. Ilyet régen az illetékhivatal is csinált, nem újdonság. Erre mindig kell számítani.

Nekem is 1 millióval több után vetették ki az illetéket, mint amennyiért vettem. Örültem nagyon:)

A következőnél is, de ott már tudtam felmutatni hivatalos értékbecslést, ami az én igazamat támasztotta alá, így elfogadták azt, és nem értékelték többre az illeték szempontjából az ingatlant annál, mint amennyiért az adásvételi szerződés szerint vettem.

2013. márc. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat !


és ilyenkor lehet fellebbezni ? mert nagyon sok mindent fel tudnék sorolni, ami miatt nem ér többet, mint amennyiért vettük (nincs kamra, nem volt kerítés, kapu - 40 m hosszan, vegyes falazat, nincs padlásfeljáró, tele az udvar építési törmelékkel, egy 20 méteres ecetfa van az udvarban, és csak a gond van vele - most készülünk kivágatni, 3,40 a belmagasság stb.), bár hivatalos értékbecslés itt nem volt. Szerintetek ezt figyelembe veszik ?

2013. márc. 14. 11:39
 5/5 anonim ***** válasza:
Persze, lehet. A határozaton rajta is lesz, hogy hova, és milyen határidőn belül. Először azért várjátok meg, hogy mit mond az adóhivatal az ingatlan értékéről. Lehet, hogy reálisnak fogják tartani a vételárat, és nem értékelik többre annál.
2013. márc. 18. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!