Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van olyan ember aki érti a...

Van olyan ember aki érti a villanyszámlát?

Figyelt kérdés

Eddig havonta jött kb 200 kwh és 10 ezer Ft-ról csekk. Most meg jött egy számla szintén 11ezer Ft-ról, de most nem 200 kWh van rajta, hanem 468 kwh és elszámolt időszaknak 2012.12.28-2013.02.27.

Miért kavarják ennyire? És hogy lehet, hogy most papíron duplája a kwh és mégis ugyanannyit fizetek?


2013. márc. 13. 13:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy volt túl fizetésed és jóváírták?
2013. márc. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem volt túlfizetés. Ilyen rész-számlákról írnak és abban is biztos vagyok, hogy havonta kb 200 kwh-t fogyasztunk, és az éves mérőóra leolvasás most lesz majd március végén, szóval még amiatt sem lehet. De valószínűleg bele kell törődnöm, hogy senki sem érti és még megmagyarázni sem lehet.
2013. márc. 13. 14:07
 3/7 anonim ***** válasza:
Én tuti felhívnám őket. Aztán nehogy később legyen ebből gond, akkor meg már nehezebb lesz rendezni.
2013. márc. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tisztelt Kérdező!


Én ismerem (ellenőrizni, sőt előre kiszámolni is tudom) a saját villanyszámlámat.

Ebből nem következik, hogy ki tudom találni egy nem látott számla adatait. Legfeljebb találgatni tudok.


Ismertetőjéből tudni lehet, hogy a számla kéthavi időtartamra szól (2012.12.28.-2013.02.27.).

Arról nem ír, hogy kimaradt volna havi számlája és arról sem, hogy lett volna olyan, amit nem egyenlített ki; ezért arra gondolok, hogy nem volt ilyen. Akkor viszont volt 2012.12.28.-2013.01.27 időtartamra számlája, amit rendezett. És az – mivel van nyomdai átfutási idő, postázási idő, valamint időt kell hagyni észrevételre is – valószínűleg még nem az új hatósági árakkal készült („rezsicsökkentés”); ugyanis az erről szóló kormányrendelet csak december végén lett elfogadva és kihirdetve. A kérdezett számla vélhetően azt betudva, a két hónapra részben újra számol és végül is csak a még ki nem fizetett egy hónapot kell kifizetnie.

Bizonyára talál a számlában olyat, ahol látszik az az előző havi befizetés a kéthavi összegből levont tételként.

2013. márc. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Egyetlen szám sem stimmel az előző számlához és az az előttihez képest sem. Minden hónapban rendesen bediktáljuk és rendesen befizetjük időben. A számlán most az elszámolt időszak 3 hónap, a kwh mennyisége kb. kéthavi, a befizetendő összeg pedig egy havi.
2013. márc. 13. 18:36
 6/7 anonim ***** válasza:
Elnézést, de 2012.12.28.-2013.02.27. hogyan lehet 3 hónap? Az csak kettő.
2013. márc. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
ja tényleg, nem csoda hogy nem értettem ha számolni sem tudok:)
2013. márc. 14. 14:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!