Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A ház üzemeltető küldhet-e...

A ház üzemeltető küldhet-e fizetési felszólítást számla nélkül? (hosszú)

Figyelt kérdés
Tegnap kaptam levelet a társasház ügyeit intéző cégtől, hogy 120000 Ft közös költség tartozásom van (szerintük) ezért ha hónap végéig nem fizetem ki legalább a 70%-át kizárnak a meleg víz szolgáltatásból. Én erről még semmilyen számlát nem kaptam. Illetve egyszer küldtek egy papírt amin a meleg víz fogyasztás szerepelt. Azon semmilyen összeg nem volt. A közös költséget egyébként minden hónapban fizetem. A tavalyi éves különbözetet nem tudtam kifizetni. Az 30000 lett volna. Múlt hónapban rákérdeztem, még akkor is 30000 volt a tartozás. Szóval nem értem. A meleg víz különbözetből egyébként az ideivel együtt sem jöhetett ki az általuk feltüntetett összeg. Ma még nem volt nálunk ügyintéző, így majd talán holnap sikerül beszélnem valakivel. Joguk van ilyen felszólítást (fenyegetést) küldeni, ha még rendes számlát sem kaptam tőlük?
2013. márc. 12. 13:17
 1/8 anonim ***** válasza:
A közös költségbe be van építve a víz fogyasztás?
2013. márc. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A meleg víz fűtése van benne, legalább is három köbméternyi. A különbözetet szoktuk fizetni. Tehát nem víz, csak vízmelegítés. Már tavaly is olyasmiket számoltak föl, amivel nem értettem egyet. Ilyen volt, hogy a gázártámogatás nem volt annyi, mint amennyit előre belekalkuláltak. Akkor üzemeltetési költség. Ezen kívül közös áram, közös víz, felújítás, miegymás. Volt olyan amiről csak hablatyoltak, de ők sem tudták, hogy micsoda.
2013. márc. 12. 13:36
 3/8 A kérdező kommentje:
Egy köbméter vizet 1000 FT-ért melegítenek(elvileg).
2013. márc. 12. 13:36
 4/8 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy az éves beszámoló közgyűlésen szokták megtárgyalni milyen költségei vannak a háznak. Ott dől el az is, hogy ezek milyen arányban lesznek tovább terhelve a lakókra! Ha szerencséd van, akkor nálatok még lusta volt a képviselő és nem tartotta meg ezt a gyűlést!

Ajánlom, hogy ebben az esetben (ha lakástulajdonos vagy) mindenképp vegyél részt rajta és ott választ kaphatsz a kérdéseidre! Nem mellékesen szavazhatsz a ház ügyeit érintő kérdésekben!

2013. márc. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hallomásból tudom, hogy a közgyűlés már megvolt. Mi lakók utólag tudjuk meg csak az időpontot, hogy volt és kész. Vannak küldöttek, de azok nem nagyon számolnak be semmiről. Az is érdekelne, hogy a költségeket ugyanakkora lakásnál ugyanannyit kell számlázniuk, vagy mehet úgymond pofára is. Mert tavaly volt ilyen érzésem. Ugyanekkora lakásban lakó más családnak közel sem számláztak ilyen költségeket.
2013. márc. 12. 13:56
 6/8 anonim ***** válasza:
A közös költséget tulajdoni hányad alapján számolják ki. Van ahol (nem legális)de négyzetméter alapján. Ott az Alapító Okirat készítésekor valszeg nem voltak pontosan átváltva a négyzetméterek és megkerülvén az Alapító Okirat módosítást, inkább négyzetméter alapján számolnak.
2013. márc. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Elég bonyolult így elmagyarázni annak aki nincs benne, de vannak költségek amelyek a lakás területe szerint osztódnak fel (pl. fűtés légköbméter szerint) és vannak amelyek a lakások darabszáma szerint. De ezt is a közgyűlés, illetve az SZMSZ (szervezeti és működési szabályzat) határozza meg.

Ha nem ismered az SZMSZ-eteket, kérhetsz betekintést, vagy saját költségeden másoltathatsz bent az irodájukban.

2013. márc. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nos hát sikerült elérni az egyik ügyintézőt. A mínuszhoz hozzáírták a már befizetett februári közös költséget is. Oda lett dugva az orruk alá. Adtak másik számlát, így azért mindjárt más. Legalább a tényleges fogyasztásunk van föltüntetve és jó negyvenezerrel kevesebb a végösszeg. Persze így is kell segítség a rendezéshez.
2013. márc. 12. 14:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!