Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Magazin létrehozásához milyen...

Magazin létrehozásához milyen lépések szükségesek?

Figyelt kérdés
Én elsősorban ötletgazda lennék,és természetesen a témák megválasztásához, cikkek írásához hozzá tudnék járulni.
2013. márc. 3. 18:49
 1/3 anonim ***** válasza:
milyen magazin? online? vagy papír alapú? mert nagyon nem mindegy, sem anyagi-, sem munka-, sem energiaráfordítás szempontjából (nekem volt kiadóm, és tapasztalatból mondom, utóbbi nagyon nem egyszerű, és manapság igen rizikós bármilyen nyomdatermékkel előrukkolni, annyira telített perpill a felvevő piaca)...
2013. márc. 4. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Haver, szerintem elkéstél, hacsak nincs valami bombajó ötleted, vagy bejáratott kiadványod (ami nyilván nincs).


A '90-es évek elején, a rendszerváltáskor még viszonylag könnyű volt ilyet csinálni, ha tudtad, mit akarsz. Annak idején még magazint se lehetett csinálni, és akik mégis akartak, azoknak hivatalosan könyv formában kellett kiadniuk, és csak a rendszerváltás után kaptak hivatalosan lapengedélyt.


De mindegy, akkor még mindenki csóró volt, szakadt Trabanttal, szakadt pulóverben járt mindenki, olyanok voltunk, mint ma az azeriek. Na, AKKOR MÉG viszonylag könnyű volt ilyet csinálni, pár százezer forint, egy jó csapat, meg egy ócska fénymásoló elég volt hozzá. Aztán azok akik ezt megcsinálták, azok is jobbára csődbe mentek az ezredfordulóra, és már mást csinálnak, ha nem csövelnek. Akik meg megvannak, azok a régen kiépített bolthálózatukból tartják fel magukat.


Baromira megváltozott a világ azóta. Szerinted ki olvas manapság papír alapú médiát?! Hát gondolj bele, te is egy internet alapú fórumon tetted fel ezt a kérdést, nemde?

Mi a tökért költsek én el x száz vagy ezer forintot havonta egy papír alapú újságra, hogy olyan információkhoz jussak hozzá, amit praktikusan megtalálok az interneten is, és az alapdíjon kívül egy fillérembe se kerül???


Régen más volt. Nem volt internet. Akkor én is a hó elején mindig elmentem az újságárushoz, és megvettem azt a bizonyos kiadványt, ami érdekelt.


Ma már nem teszem ezt, egyetlen kiadvánnyal sem! (és gondolom, nem csak én vagyok így. gondolkozz el ezen a lapkiadó szempontjából! ki veszi meg majd a lapodat, pláne egy újonnan indulót??)


Manapság papír alapon már csak az ősrégi, bejáratott nevű lapok kelnek el, mint a Népszabadság, Nők Lapja (meg más törzsközönségnek a Metal Hammer) és hasonlók, mert ezeknek van egy (a halálozásokkal egyre fogyó) törzsközönségük, amelyik továbbra is megveszi, amit megszokott. A másik a politikai napilapok, azokat meg a fanatikusok veszik meg.


Amint ez a generáció kihal, ennek vége lesz, senki nem fog nyomtatott újságot venni!


Ezt tudják a papír alapú lapkiadók is, és inkább más módszereket keres az életbenmaradásra.

Pl. az angol Times, az Indiába meg más hasonló kőkorszaki országokba terjeszkedik most, helyi nyelven, mert ott még csak most kezd divatba jönni a klasszikus újságolvasás, amin mi már rég túl vagyunk.


Azt mondod, király, akkor Indiában adsz ki napilapot?

Hát, lehet, hogy meg tudod csinálni, csakhogy az se két fillér, és a nagyobb baj az, hogy az ottaniak is inkább a bejáratott márkákat keresik. Lehet, hogy eddig azt se tudták, mi az az újság, de azt tudják a haveroktól, hogy mi az a Times, és azt fogják keresni. Nem a te noname lapodat.


Szóval, szerintem elkéstél.

De vigasztaljon, hogy előrejelzések szerint 2040-re teljesen eltűnik a papír alapú média az egész világon.

Ez már, ami most megy, csak a nagy nevek továbbélése a profit reményében, amíg még lehet.

2013. márc. 4. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!Na igen, az igaz, hogy egyre kevesebben olvasnak nyomtatott újságot, erre gondoltam én is,na de attól függetlenül sosem árthat informálódni.

De ha mondjuk nem nyomtatva, hanem interneten próbálnám megjeleníteni a kitalált témát, azt hogy lehetne megoldani, hogy valamennyi jövedelmem is legyen belőle?

Ha papír alapon jelentetném meg, lenne hozzá ajándék.

Az igazság az, hogy azt a bizonyos újságot, ami miatt feltettem a kérdést, álmomban láttam!A valóságban olyan című, tartalmú újság még sehol sem létezik.Na, csak ezért tettem fel a kérdést, mert érdekel, valamilyen formában létrehozható-e?

2013. márc. 4. 07:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!