Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Otthoni szerver létrehozásához...

Otthoni szerver létrehozásához milyen eszközök szükségesek?

Figyelt kérdés
otthoni szervert szeretnék csinálni.....milyen alkatrészek kellenek hozzá? (nem kész szerverre gondoltam- mert arra most nem telik 40 ezer ugye-...hanem inkább valami sufnituningolt szerverre)
2012. nov. 19. 17:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Ugyanolyan eszközök kellenek, mint egy asztali pc-hez.
2012. nov. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 lambo96 ***** válasza:

Mire kell?

Miért nem gyűjtesz inkább és dobsz össze egy jobbat?

2012. nov. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
vegyél olyan routert amin van usb csatlakozó. arra rádugsz egy winchestert és kész
2012. nov. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#3 - hát az minden, csak nem szerver. Még ha tudsz a router-re telepíteni valami Linux alapú rendszert (Open/DD-WRT), az eszköz memóriája általában annyira kevés, hogy egy torrent kliens kifekteti.


Kérdésre válaszolva: én egy ProLiant Microservert vettem (kb. 30 ezer), a vinyók kerülnek igazából sokba (az nincs az árban, nekem volt itthon), nem a szerver. Költöttem rá kb. 10 ezret még (+2 GB RAM és egy második hálókártya), és tökéletes. Nagy előnye egy sufnituning géppel szemben, hogy egyszerűen szerelhető és baromi halk, aludni lehet mellette). Hasonlót szerintem nem úszol meg sokkal olcsóbban összerakva sem.

2012. nov. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat
2012. nov. 19. 19:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!