Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Albérletbe fogok költözni....

Albérletbe fogok költözni. Sokat hallottam arról, hogy a felek önkényeskedhetnek, de ezt nem lehet megelőzni egy részletes szerződéssel?

Figyelt kérdés

Például sokan írják, hogy kicsesz velük a főbérlő, mert ha bármi számára fontos okból kell a lakás (rokonnak, vállalkozásnak), akkor akár azonnal elküldi őket.


De például ezt nem lehet úgy kivédeni, hogy szerződésbe foglaljuk, hogy mindkét félnek mondjuk 60 nappal előre értesíteni kell a másikat, tehát ha az albérlő el akar költözni, akkor legkésőbb két hónappal előre szólni kell és ha a lakás kell más okból a főbérlőnek, ő sem küldheti el 60 napon belül az albérlőt. Ez olyan nehéz?


2013. jan. 26. 19:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Semmiféle rendelet nincs ami azt előírja hogy a tulajdonos milyen feltételekkel adjon ki egy bérletet!
2013. jan. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem is azt mondom!


Hanem hogy az albérleti szerződésbe közös megegyezéssel bele lehet foglalni egy ilyen pontot is, amit felvázoltam. Igaz?

2013. jan. 26. 19:43
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a legtöbb probléma abból adódik, hogy egyáltalán nincs szerződés. A főbérlőnek nem érdeke, mert akkor adóznia kellene utána. Az albérlőnek szintén nem érdeke, mivel így olcsóbban juthat albérlethez. Aztán ha gond van, írásos szerződés hiányában nem nagyon lehet kihez fordulni.
2013. jan. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Magyarországon nincsen kultúrája a lakás kiadásnak és ahogy az élet minden területén, az emberek itt is egymást át akarják ba*ni! A bérlő a tulajdonost és fordítva is. Ugyanis, normál esetben, szerződés kötéssel mindkét fél bebíztosíthatja magát! Az meg hogy egyik napról az utcára kerülsz, az szerződéssel szintén kiküszöbölhető! Mindkét fél részéről kell felmondási idő. Nem egyik napról a másikra kell költözködni.
2013. jan. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Van jó pár tévhit a dologgal kapcsolatban:

1. Már nem jellemző, hogy valaki a bérelt lakását továbbadja albérletbe. Ma az esetek 99,99%-ában "tuladonos" és "bérlő" a felállás, nem "főbérlő" és "albérlő".


2. Attól, hogy van szerződés még nem biztos, hogy a tulaj fog is adót fizetni (ugyanis ettől függetlenül nem biztos, hogy a NAV felé bevallja a dolgot). Szóval, ha mindkét fél fosik az adózástól, akkor is érdemes szerződést csinálni. Ugyanis ha bármi gikszer történik, és per lesz a dologból, akkor a bíróság a szerződésben foglaltak szerint fog ítélni, az pedig egy huszadrendű dolog lesz, hogy valaki fizetett-e adót. (Arról nem is szólva, hogy a NAV sok esetben sz@rik a megsértődött fél bejelentésre, mert nem biztos, hogy megéri a szűkös kapacitásokat arra fordítani, hogy Kiss Pista havi 20ezer után 8 hónapig nem fizetett adót ahelyett, hogy Vállakozó Béla jogtalanul igényelt vissza 500millió ÁFÁt).


Szóval mindenképp érdemes szerződést kötni, mert ezzel mindkét fél bebiztosíthatja magát, mint előttem is írták.

2013. jan. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lehet ha találsz egy olyan főbérlőt aki ebbe belemegy akkor igen beleírhatjátok.
2013. jan. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Akkor jó, köszi.


Nekem megéri, ha az adó árával megemeli a bérleti díjat is, mert legalább biztonságban vagyunk. Gondolom ha bérlőként készséggel kifizetem az ő adózás miatti veszteségét, nem lesz azzal gondja, hogy beleírjunk egy kölcsönös 2 hónapos felmondási időt a szerződésbe, vagy hogy egyáltalán szerződést kössünk. :D

2013. jan. 26. 22:15
 8/10 anonim ***** válasza:
De lesz, mert pl kilakoltatási moratórium albérlőkre is vonatkozik. Itt is volt egy kérdés, hogy nem fizetem az albérletet és a rezsit kitehet a főbérlő. Szerinted ezek után hülye az a főbérlő aki hivatalosan intézi, mivel itt is sajnos a szemét csalóknak kedvez a törvény.
2013. jan. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen van törvény, amelyik a lakások bérbeadását szabályozza:


[link]


A felek a szerződés tartalmáról szabadon állapodhatnak meg, azzal a megszorítással, hogy a szerződésben nem állhat olyasmi, ami kifejezetten ellentétes a törvénnyel.


A törvény szerint a bérbeadó rendes felmondása esetén a felmondási idő három hónapnál rövidebb nem lehet. Vagyis ha a szerződés három hónapnál rövidebb felmondási időt köt ki, az a kikötés törvénnyel szemben állás okán érvénytelen, jogvitában nem lehet rá hivatkozni. Mint ha ott sem lenne. A bérlő felmondása esetére rövidebb felmondási időt is ki lehet kötni.

2013. jan. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A lakáskiadás bizalmi üzletág. A szerződésbe bármit bele lehet írni, a 60 napot is, ugyanakkor kismillió módszer van arra, hogy fél napon belül ki akarjon költözni a bérlő ha azt a tulajdonos úgy akarja.
2013. febr. 25. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!