Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A munkaadóm nagyon csúnyán...

A munkaadóm nagyon csúnyán átvágott, nem fizet ki. Mit tegyek? Hogy szerezzem meg a pénzem, amiért megdolgoztam?

Figyelt kérdés
6 napig dolgoztam nála, engem és brigád többi tagját úgy vitt minden reggel kocsival dolgozni.Csak az út volt több mint 2 óra oda. Kemény fizikai munkát kellett végezni. De nagyon szükségem lett volna pénzre. Ezért vállaltam el.De a 6. nap után kaptam egy lényegesen jobb munkalehetőséget. így hát felmondtam. Most lesz 2 hónapja, de még egy fillért sem kaptam abból a 24 ezer FT-ból, amiért ott megdolgoztam. Először hitegetett, h majd 10-én, majd hónapvégén. Mára már a telefont sem veszi fel, ha hívom. Pedig folyton hívogatom. Smsekkel bombázom.De még csak válaszra sem méltat. Mit tegyek? A brigád többi tagjának semmijen elérhetőségét nem tudom. A munkaadómnak is csak a nevét és a telefonszámát tudom.
2009. szept. 1. 09:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha feketén dolgoztál, akkor sajnos nem tehetsz semmit.Meddig tartott volna a munka, amire -gondolom- szóban megállapodást kötöttetek? Biztosan vett fel a helyedre mást, veled meg már nem foglalkozik, mert úgysem tudod elérni. Ha a munkára írásban kötöttetek szerződést, akkor fel kellene jelentened az APEH-nál.Azért ott, mert nem fizetett utánad semmit. Nagyon sajnálom,hogy a nehéz fizikai munkád bérét nem kaptad meg.Egyébként lehet még egy megoldás, és megérdemelné: ha tudod, hogy hol veszi fel az embereket reggelente, menj oda egy pár erős haveroddal, próbáld előttük kérni a béred, ha nem adja, verjétek meg úgy, hogy ne maradjon nyoma.Megérdemelné az ilyen szemét! A munka kell, fizetni meg minek!
2009. szept. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Erre a pénzre keresztet vethetsz. Persze édes lehet a bosszú, leöntheted a kocsiját kromofággal, kivághatod a gumiját. Ezek mind pénzbe kerülnek neki. Ha már neked nem adja oda a pénzedet, fizesse ki a többszörösét a javításokra!
2009. szept. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Pároméknál is ez volt, ők felhívták egy másik telefonról(amit nem ismert) és jól megfenyegették, mivel ha feketén dolgozhat jól megbüntethetik,ha feljelentik, másnap már fizetett is, igaz kevesebbet,de nekünk akkor már nagy segítség volt.
2009. szept. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!