Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha nem jelentem le a januári...

Ha nem jelentem le a januári óraállást, hogyan számol az Eon alacsonyabb díjat?

Figyelt kérdés

Éves elszámolásban vagyok. Tehát egy évben csak egyszer megyek be lediktálni az óraállásomat és ez alapján számláz az Eon, ez pedig hagyomásnyosan augusztusban történik.


Ha nem jelentem le, most külön januárban az óraállást, akkor mit és hogyan fog számolni az Eon? Honnan tudja majd, hogy mennyit kell a tavalyi magasabb és mennyit az idei alacsonyabb díjon számolnia?



2013. jan. 2. 07:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Átalányt számol, majd egy jó magas összegért kimegy leolvasni, diktáldd be, jobban jársz
2013. jan. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Éves egyszeri leolvasás és elszámolás esetén az éves -várható- fogyasztást egyenlő részekre osztva havonta számlázzák.

Ha közben árváltozás, ÁFA változás történik, akkor

-a változással érintett időszakot (most pl. dec. 21-jan.20)- két részre bontják és nap arányosan számítják a két részlethez a fogyasztást és ehhez a díjat; majd az új hónapnál teljesen az új ár- ÁFA értékkel számolnak.

- Leolvasáskor (elszámolás) szintén arányítanak (a két leolvasás közti különbséget eltelt napok alapján); ha több ár- ÁFA változás volt az időszakban, akkor több szakaszra bontva és így keletkezik az elszámoló számla.

Ez eddig is így történt.

2013. jan. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!