Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha egy terméknek a boltban...

Ha egy terméknek a boltban kétféle ára van kirakva, akkor hol van az pontosan leírva, hogy az alacsonyabb áron kötelesek eladni?

Figyelt kérdés

Ma voltam a P betűs barkácsáruházban. A kifutó termékek között láttam egyet, amit meg akartam venni. Két árcímke volt rajta egy 1000Ft-os és egy 500Ft-os. Gondoltam 500Ft lesz.

Erre a pénztárnál mindkét vonalkódot lehúzták és 1500Ft-ot kértek érte. :S

Rögtön mondtam, hogy akkor nem kérem.

Ez nem a vásárlók megtévesztése?


2010. aug. 11. 15:15
 1/6 A kérdező kommentje:
Azt hiszem megtaláltam: 1997. évi CLV. törvény a fogyasztóvédelemről
2010. aug. 11. 15:27
 2/6 anonim ***** válasza:
mi a francnak fizetted ki...amúgy igen a fogyasztóvédelmi törvényben benne van
2010. aug. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

"mi a francnak fizetted ki"


Olvasd el még egyszer a kérdés kiírását: "Rögtön mondtam, hogy akkor nem kérem."

Csak éppen szükségem lett volna a cuccra.

Én is tudom, hogy a törvényben benne van, csak éppen eltartott egy ideig mire rátaláltam a törvény letölthető változatára. Illetve az is időbe telt, míg a nem tudom hány oldalas törvényt elkezdtem átfutni.

De szerencsére hamar rátaláltam erre az egy sorra.

Csak szerintem nem nagyon tudok vele mit csinálni. Ha ott lobogtatom, akkor is azt fogják mondani, hogy nem tudnak vele mit csinálni. Maximum feljelenthetem őket.

2010. aug. 11. 15:48
 4/6 StephanieXx ***** válasza:
100%

Nos,én szolidan levettem volna az 1000Ft-at.:D


Amúgy utánanázek,hátha megtalálom:)


Mentél utána a vevőszolgálathoz?

2010. aug. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én nem vacilálok 500 Ft-ot pláne nem fogom a PTK-t bújni emiatt. Én fizetnék 500-at valakinek ha megkímélhetem ettől magam...
2010. aug. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi, de már rátaláltam. Így szól:


1997. évi CLV. törvény a fogyasztóvédelemről, 14. § (7) "Több eladási ár vagy szolgáltatási díj egyidejű feltüntetése esetén a vállalkozás köteles a feltüntetett legalacsonyabb eladási ár vagy szolgáltatási díj felszámítására."


A vevőszolgálathoz nem, de utána visszamentem és egy eladótól megkérdeztem, hogy mennyi az ára. Ő azt mondta, hogy 500Ft. Mikor mondtam, hogy a pénztárnál 1500-at akartak fizettetni, akkor rávágta, hogy ja, akkor 1500... nem volt valami meggyőző.


Úgy tervezem, hogy kinyomtatom a törvényt és holnap megyek a vevőszolgálatra. Ha ott is olyan árat mondanak, ami ki sincs írva rá, akkor kérem az áruházvezetőt vagy a kereskedelmi igazgatót, vagy valaki más vezetőt. Megmutatnám neki a papírt és megkérdezem tőle, hogy nem-e tartanák már be a magyar törvényeket?!


Az 1000Ft-os címke letépése is jó ötlet. Ez nekem is eszembe jutott, de ezek az áruházak végig be vannak kamerázva. Nem veszik észre?

De ha észre is veszik, még mindig védekezhetek a kinyomtatott törvénnyel, ami ott lesz nálam.



Utolsó! Nem csak erről az 1000Ft-ról van szó. Ez inkább elvi kérdés. Más, pl élelmiszereket áruló hipermarketeknél is előfordult már, hogy nem annyit fizettem egy árucikkért, mint ami ki van írva. És ez egy kicsit kezd bosszantani.

2010. aug. 11. 18:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!