Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen valutában takarékoskodjak?

Milyen valutában takarékoskodjak?

Figyelt kérdés
Az Euróról sokfelé sok rosszat olvastam. Mindenféle kötvényekben, papírokban nem bízok. Mi a véleményetek a svájci fizetőeszközről? Munkába álltam és takarékoskodni szeretnék a fizetésemből. Egyenlőre a szüleimnél lakom, ezért tehetem meg.

2012. dec. 30. 20:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem forintban, mert arra kapsz jó esetben legalább annyi kamatot, amennyit elvisz az infláció.


Tarthatod CHF-ban is, de egyrészt a bankok devizára nem fizetnek jelentős kamatot, másrészt az esetleges forinterősödés elviheti a tőkéd egy részét is. (Az elmúlt 2 évben a CHF volt 200 és 260 HUF is.)

2012. dec. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Helyesírási szótárban, hogy megtanuld, mi a különbség aközött, hogy egyenlőre, vagy egyelőre...


(hülye főnököm is ilyen, de annak hiába próbáljuk jelezni bármilyen diszkrét formában - nem olyan, hogy: hülye vagy és nem tudsz helyesen írni vazze -, nem hat rá.


Hátha rád hat :P

2012. dec. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Egyenlőre gyilkos fog vágni mielőtt betesz egy apró szemeteszsákba, Te az egyelőre szóra gondoltál.
2012. dec. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is forintban.
2012. dec. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
hát figyelj a dollár az már 1785- óta dollár (USA dollárra gondolok)
2012. dec. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ez így azért hülyeség, mert bizony a dollár a születése időszakában nem ért semmit.

(értéktelen papírpénz volt, amiből annyit nyomtatott a Kongresszus, amennyire éppen szüksége volt, ezért senki se fogadta el fizetőeszköznek, hanem helyette a francia ezüstpénzt használták.

Bármilyen kellemetlen ez a jelenlegi amcsi hazafiaknak, ez az igazság :D

2012. dec. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem igazán számít, hogy milyen valutában, előre biztosat úgy sem tud senki mondani. Euróban alacsonyabb az infláció de alacsonyabbak a hozamok is. Minden valutában benne van az a kockázat, hogy nincs mögötte valós érték.


Éppen ezért ajánlanak egyre többször arany alapú megtakarításokat, amik egy válság során is biztonságosak, és garantált értéket képviselnek. Persze az arany ára is ingadozhat, ugyanúgy, ahogy a forinté vagy az euróé is, de akik aranyban takarékoskodnak nyugodtan aludhatnak, nem kell a gazdasági híreket figyelniük és egy esetleges rossz helyzeten még könnyedén meg is gazdagodhatnak.


Ilyen vagyonmentésről olvashatsz pl itt, nézd meg:

[link]

2012. dec. 31. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Flector 67 ***** válasza:
Vagy vegyél földet. Az mindig egyre értékesebb lesz.
2012. dec. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

# 8:


Szerintem földet annak érdemes vennie, aki nagyban tudja ezt csinálni és meg is tudja művelni.


Egy városi embernek tök felesleges, csak a pénzt fogja vinni, ha nincs megművelve, akkor a kaszálás. Megművelni meg ki fogja? Vesz magának a föld mellé traktort is?


Különben meg, ha azt nézem, hogy én mennyit tudok takarékoskodni a fizetésemből, akkor csak és kizárólag a HUF-nak van értelme, minden máson nagy eséllyel buknék. Azért gondolom a kérdező sem 1-2 millió forintot tud félrerakni havonta, hanem mondjuk max 50 ezret.

2012. dec. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Flector 67 ***** válasza:
Ki lehet ám adni bérbe. Az értéke amúgy is nő, a bérleti díj már csak hab a tortán.
2012. dec. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!