Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A posta hibája? Lehet valamit...

A posta hibája? Lehet valamit tenni?

Figyelt kérdés
Múlthét csütörtökön feladtam két levelet elsőbbségivel. Az egyik helyre más másnap megérkezett, a másik még ma sem kapta meg. A posta keverhette el a levelet, elveszett, ellopták? Írtam az illetőnek, hogy menjen be a postára és kérdezze meg hátha ott van. Ha nem lesz meg akkor kötelezhet, hogy a borítékban lévő "valami" értékét kifizessem? Holott én az általa megadott postacímre küldtem.
2012. dec. 28. 09:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Elvileg kötelezhet. De legközelebb, ha postára adsz valamit, amiben "érték" van, ajánlottan add fel, mert akkor nyomon tudják követni és bizonyítani is tudod, hogy Te feladtad. Így viszont semmid sincs.
2012. dec. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Értékes dolgot egyszerű levélben nem szabad küldeni.

Az elsőbbségi levelek 95 %-át a Magyar Posta ZRt. másnap kikézbesíti. A maradékot nyilván később. Ez a Posta honlapján elolvasható.

Ha kisebb értéket küldesz, akkor tértivevénnyel, vagy ajánlottan és LNK jelzéssel (LNK=levélszekrénybe nem kézbesíthető) kell feladni, így csak aláírás ellenében vehető át a küldemény. Nagyobb érték esetében értéknyilvánítással kell feladni a küldeményt.


A küldemény elveszését lehet elvileg a Posta hibájául is felróni, de a Posta csak az üzletszabályzatának megfelelő módon kártalanít.


Hibázni alapvetően az hibázott, aki közönséges levélként adott fel értékes dolgot. Ha a partnered kérte, hogy így add fel, akkor ő hibázott. Ha Te döntöttél úgy, hogy csak egy elsőbbségi jelzőt vagy hajlandó kifizetni, akkor sajnos Te hibáztál.

A borítékben lévő "valami" értékét praktikusan a hiba elkövetőjének kell kifizetnie.

2012. dec. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Bizsu ékszerek voltak a borítékban, tehát nem tízezres nagyságrendű a kár, de azt a háromezer valahányszor forintot sem lenne egyszerű visszafizetnem.

Tudattam az illetőkel online amikor a csomagokat feladtam, az egyik vevő másnap már vissza is írt hogy megkapta. Ugyan akkor adtam fel a két borítékot, az egyik megérkezik, a másik nem? Ezt nem értem miért.

Nem először adtam fel így "csomagot" és ez az első eset hogy ilyen történt. Legutóbb ötből öt helyre rendben megérkezett minden, most kettőből egy.

A küldés lebonyolítása így volt megbeszélve, mivel ezzel az esettel ellentétben eddig minden rendben volt így.

2012. dec. 28. 09:33
 4/9 A kérdező kommentje:
*valahányszáz
2012. dec. 28. 09:34
 5/9 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

Ha így volt megbeszélve, akkor ő is hibázott, ezesetben ha nem kerül elő a csomag, így járt, Te pedig legközelebb add fel ajánlottan, úgy ahogy én és az utánam válaszoló is írta.

2012. dec. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Elsőbbséginél van elvileg azonosítószám. Azzal meg tudod érdeklődni a postán, hogy mi a helyzet. Mivel Magyarországon vagyunk, 99% biztos vagyok, hogy megkapták, csakhát ingyen szeretnék...
2012. dec. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6

Elsőbbséginél nincs semmilyen azonosító, az csak egy natúr matrica. Én is karácsony előtt adtam fel postán egy levelet így és semmilyen "azonosítót" nem kaptam. Ez csak arra való, hogy valamivel hamarabb megérkezzen szerintem.

2012. dec. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Na akkor tisztázzuk, mert a válaszolok több sebből véreznek.


Elsőbbséginél semmiféle azonosítószám nincs (csak egy kék matrica), csak akkor ha ajánlottan adtad fel. Ha ajánlottan adtad fel, bemész egy postára és megkérdezed az azonosítószám alapján hol jár a levél. Ajánlott levél elvesztése után nyújthatsz be kártérítési igényt, míg a nem könyvelt küldemény után csak reklámációt, amivel nem fogsz elérni semmit, csak egy "igen, igaza van tisztelt ügyfelünknek és nagyon sajnáljuk" levelet.


Az elsőbbségik a szabály szerint 85%-ban érnek oda másnap, és 97%-ban a feladást követő harmadik munkanapig. Elvileg. Karácsonyi csúcsidőben ez tolódik sajnos, mert a levelek számával a munkások számát nem emelték.

2012. dec. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Szerencsére megoldódott a probléma. Valószínűleg az ünnepek miatt volt egy kis kavarodás, de megérkezett a csomag, az a lényeg.
2012. dec. 30. 09:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!