Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha ki szeretném adni az...

Ha ki szeretném adni az ingatlanom meg tudok valakit (céget) bízni a teljes ügyintézéssel?

Figyelt kérdés
Milyen ingatlankezelő cégek vannak, mennyire költségesek? Délkelet Mo. Van valakinek tapasztalata? A teljes procedúrát szeretném átadni (hírdetés, kiadás, szerződés kötés, lakbér beszedés stb) ha van rá lehetőség.

#ingatlan #albérlet #ingatlan kezelő
2012. dec. 26. 19:44
 1/2 kiad-lak ***** válasza:
100%

Addig egyszerű a dolog, hogy legyen kiadva a lakás/ház.

Keress a közelben egy közvetítőt és megoldja. A tarifában sem ér meglepetés ez nagyjából egységes az egész országban. Egy havi díjnak megfelelő összeg.

Szerződéskötésnél ne sajnáld a közjegyzőre a pénzt!


Az ingatlan kezelés akkor kezdődik, amikor van bérlő. Erről külön megállapodást kell kötni. Az ingatlanos kiválasztásánál vedd figyelembe, hogy ez a szakma még mindig tele van próbálkozókkal. Olyat válassz, aki nem hónapokban, hanem években méri a tapasztalatait.


Sajnos én akkor tudnék segíteni, ha Bp-en lenne az ingatlan. Ha tudom hol van konkrétan, akkor megnézhetem, a szakmai szervezetben dolgozik-e valaki a közelben.

2012. dec. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez így nem igazán ingatlankezelés, hiszen a bérleti jogviszonyban a bérbeadót képviseli, a jogait és kötelezettségeit gyakorolja. Bár kétségtelen, hogy a villanykapcsoló cseréje, a belső festés, stb. már lehet ingatlankezelés fogalmi körébe. Szerintem egy korrekt ügyvéd is elegendő, sőt, életszerű, körültekintő szerződést jobban el tudok képzelni ügyvédtől, mint közjegyzőtől. Amúgy elnézést, elfogult vagyok.
2012. dec. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!