Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Erzsébet utalvány? Mire...

Erzsébet utalvány? Mire fogadják el?

Figyelt kérdés

Élelmiszerest kaptunk.Egyik helyen azt mondták hogy csak alapvető élelmiszerekre lehet levásárolni.

Én pedig nem csak azt szeretnék venni főleg így kari előtt hanem pl csokit,díszdobozos kekszet stb


Valakinél elfogadták ilyenre pl. Auchan vagy Spar


Válaszokat köszönöm.


2012. dec. 22. 11:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahol én lakom, 4 különböző bolt fogadja el az utalvány és mindegyik bolt mást enged vásárolni!


Ahol én lakom:


Interspar: Mindent engednek, alkoholon és cigarettán kívül!


SPAR: Nem engednek sem alkoholt, sem cigarettát, sem pedig tisztálkodási szereket.


Tesco: Csakis élelmiszert enged, semmi mást.


Egy helyi bolt: Mindent enged, még alkoholt és dohányárut is.

2012. dec. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hivatalosan bármilyen élelmiszerre el kell fogadják!


"Az Erzsébet-programról szóló törvény értelmében az Erzsébet-utalvány a Magyar Nemzeti Üdülési Alapítvány által kibocsátott, személyi jövedelemadóról szóló törvény szerinti, fogyasztásra kész étel, valamint szociális célból a jogszabályban meghatározott termék vagy szolgáltatás vásárlására felhasználható utalvány."


Kávé, dohányáru, illatszer nem vehető rajta, de az élelmiszereket nem korlátozhatják alapvető élelmiszerekre!


A kisboltokban többnyire bármit vehetsz rajta, mivel ők többnyire nem a kibocsátónál váltják be, hanem árubeszerzéskor levásárolják.

2012. dec. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én ma a tescoban vásároltam. 16 ezer volt a végösszeg. 6900ft volt Erzsébet utalványom. Vettem húst, zöldséget, halat, cukrot, tojást, gyümölcsöt, ásványvizet, szörpöt.

A pénztáros el kezdett hisztizni, hogy ő ezekre nem válthat be 6900-et, mert van benne ital! , ásványvíz, szörp.

S csak hajtogatta, hogy csak ennivalót, s logikai játékot lehet venni rajta!

Elkezdte a kosarat újra kipakolni, hogy mire váltja be!

Na akkor mérges lettem!

Mondtam neki, hogy nem hiszem el, hogy az ásványvíz és a szörp többe kerül mint, 7 ezer párszáz forint (ennyit fizettem készpénzben).

Akkor képeket vágott, de elfogadta.

2012. dec. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"A pénztáros el kezdett hisztizni, hogy ő ezekre nem válthat be 6900-et, mert van benne ital! , ásványvíz, szörp. "


Ilyenkor minden veszekedés nélkül, full komoly ábrázattal elő kell venni a bankkártyát, vagy a készpénzt, szólni, hogy rendben... és elkérni a vásárlók könyvét, vagy jelezni, hogy beszélni szeretnél a főnökével.


Ugyanis hivatalosan az innivaló is élelmiszer... csak alkoholt, dohányárut, illetve illatszereket nem lehet rajta venni. De bármilyen élelmiszert igen! Akár libamájat is vehetsz rajta kaviárral!

2012. dec. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ.Ment a zöld kezecske mindenkinek.Ma sikerült megvennem a mit akartam elfogadták.
2012. dec. 22. 20:45
 6/9 anonim válasza:

Ez hülyeség vásárlók könyvével fenyegetőzni stb.. tescoba ha eltudják fogadni elfogadják, ezt a rendszer viszi nem ők, rendszeren meg nem tudnak változtatni az központi.

Pontosítva Tescoba elfogadják az élelmiszerekre amik nem "luxus" termékek itt gondolok coca colára, milka csokira stb..

Pékség,Víz, tejtermék, hús hal elfogadja a rendszer.



(TS.pénztáros)

2013. ápr. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Kiegészítve:

pékáruk,

a grillpultban kapható termékek,

zöldségek és gyümölcsök,

tejtermékek – pl. tej, joghurt, tejföl, sajtok stb.,

mirelit termékek,

felvágottak,

friss húsáru, nyers hús

alapélelmiszerek – pl. rizs, száraztészták, só, cukor stb.

2013. ápr. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 pali1987 válasza:
Én ezt nem egészen értem. A Coca-cola és a Milka "luxus" cikknek számít és nem fogadják el, míg mondjuk egy 5000-10000Ft/kg-os sajtot simán elfogadnak rá?
2013. nov. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Na de tisztálkodó szereket lehet érte kapni?
2016. dec. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!