Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Másnak is okoz álmatlan...

Másnak is okoz álmatlan éjszakákat a téli fűtésszámla gondolata? Vagy csak mi állunk ilyen negatívan hozzá?

Figyelt kérdés

2012. dec. 11. 13:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem,mert álltalányt fizetek gázban.Így nem érhet meglepetés,év közben meg odafigyelek,hogy elszámoláskor ne érjen meglepetés,ha kell év közben emeltetek a résszámlám nagyságán.
2012. dec. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem okoz gondot. Normálisan bánunk a gázzal, nem fűtünk feleslegesen, stb.
2012. dec. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem okoz gondot, mert a jelenlegi árak mellett egy szobában merészeltem csak begyújtani (gázfűtéses), így ott fincsi "19" fok van, mert ennyire bírja felfűteni ez a F@sza nitrogénezett, nulla fűtőértékű gáz. A többi szobában meg jó nekem a 14-15 fok, ott úgyse vagyok sokat.

És így "csak" havi 10.000 Ft körül fizetek.

2012. dec. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Évek alatt megszoktuk, hogy télen mindig magas a gázszámla (100ezer körüli), így a nyári hónapokban teszünk rá félre tartalékot.
2012. dec. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
nyár végén költöztünk ide, van 1 babánk is, a 3 szobából 2ben fűtünk, és nincs hőség. Nem arról van szó, hogy nem tudjuk kifizetni ha sok lesz, van félretett pénzünk, de abból jövőre akartunk korszerűsíteni. El vagyok keseredve, hitelünk van, kocsit műszakira kell vinni, jön a karácsony, és a tél. Férjem dolgozik, úgy érzem, megbolondulok a tehetetlenségtől itthon. Próbálom elfoglalni magam a gyerekkel, háztartással, kötök, horgolok, mikor alszik, de este rámtör, hogy mi lesz itt még ?
2012. dec. 11. 14:25
 6/13 anonim ***** válasza:

Ne parázz, mert azzal úgysem segítel semmin, max. az idegrendszeredet és a családi légkört tudod tönkretenni.


Én minden reggel megnézem az óraállást, felírom, így tudom figyelni, hogy előző 24 óra alatt mennyi ment el. Nemcsak arra jó, hogy esetleg még valahol valamit tudok spórolni, de akkor azt is tudod kalkulálni, hogy kb. mennyi lesz a hóvégi számlád.

Persze, ahol baba van, ott nem biztos, hogy drasztikusan lehet visszafogni a fűtést, de pl. figyeld meg, mennyi megy el, amikor a tűzhely sütőjét használod?

Olvasd le az órát előtte, és utána, aztán majd meggondolod, hetente hányszor kapcsolod be.

Nálam pl. egy piskóta-sütés előtti felfűtéssel elment a másfél köbméter gáz, tehát ha valami miatt bekapcsolom, akkor aznap már több mindent is sütök benne, mert felfűteni csak egyszer kell. És biztosan van még más lehetőség is, csak oda kell figyelni.

2012. dec. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Mi fával fűtünk gáz helyett!


(Amíg még bírjuk...)

2012. dec. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Mi beburkoltuk az egész házat hőszigetelő rendszerrel. Igaz, hogy egyszerre nagyon nagy beruházás volt, és több évtized kell, mire megtérül, de így lényegesen kisebb a gázszámlánk. Évi 3000 köbméter fogy, pedig 120 négyzetmétert fűtünk.
2012. dec. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
a sütőm villanyos, ezen nem tudok spórolni, de köszi a tippet, én is felirogatom, hogy mennyi a fogyasztás, 20 fokig fűtök, meglátjuk mi lesz, nappal a hálóban csak az őrláng megy és becsukom a szobaajtót.
2012. dec. 11. 15:19
 10/13 anonim ***** válasza:

3000 m3 az van vagy 500.000 Ft egy évben!


Ennyiért a téli hónapokra, inkább kiveszek egy mediterrán apartmant valahol délen,

és nem a gázműveket patronálom!!

2012. dec. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!