Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tesco-ban rajta kaptak lopáson...

Tesco-ban rajta kaptak lopáson. Összesen 6800Ft értékben. Jegyzőkönyvezték, és aztán el engedtek. Rendőrség/más szervek mi alapján ítéli meg a bírságot?

Figyelt kérdés

Nagyon bánom, anyukámnak loptam sálat, sapkát, kesztyűt és egy nadrágot...

Ki lehetett volna fizetni, de nem volt nálam annyi pénz, és jegyzőkönyvbe vették az esetet, a termékek árát és kódját felírták. Azt mondták, 10.000-50.000 ft között bármennyit ítélhetnek...

Ezt ki és mi alapján határozza meg?


Azóta is gyomoridegem van, nagyon szégyenlem magam, de legalább a rendőrség nem jött ki, ez az egy mázlim volt...


2012. dec. 10. 12:07
 1/7 anonim ***** válasza:
ne aggódj, majd jön az idézés a tárgyalásról...
2012. dec. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Zérótolerancia van. Vagyis akár 2000 forint lopás esetén is lehet bírósági tárgyalás. Az egy dolog hogy a rendőrség nem ment ki, valószínű hogy azért nem, mert nem tanúsítottál ellenállást. De a tesco megteszi a hivatalos feljelentést ellened.

Majd idővel kapni fogsz egy bírósági idézetet, ahol az ügyedet fogják tárgyalni. A bírósági tárgyaláson mivel zéró tolerancia van, nem fognak egy enyje-bejnyével elküldeni. Valószínű hogy komoly pénzbírság (ahogy írtad 10 ezertől akár 100 ezer forintig is) és az is elképzelhető hogy bejegyzik az erkölcsidbe a lopást.

Ezért számít hogy volt már régebben ilyen dolgait. Ha nem vagy visszaeső akkor egy pénzbírsággal megúszhatod. Ha már volt olyan eset hogy loptál, és visszaesőként kezelnek akkor komolyabb lesz a büntetésed is.

2012. dec. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem történt ilyen.

mennem kell tárgyalásra, bíróságra?

2012. dec. 10. 14:00
 4/7 A kérdező kommentje:

Tehát, hogyha ez volt az első eset, akkor kiküldenek egy csekket amit be kell fizetnem és ennyi?

vagy kell mennem így-is-úgyis? a tárgyaláson mégis mit mondjak? igen, eltettem azt amit nálam találtak. Mást nem tudok mondani...

2012. dec. 10. 14:09
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy visszaeső vagyis még nem kaptak rajta soha lopáson akkor is menned kell bíróságra. De mivel ez az első ügyed így egy pénzbírsággal, és az erkölcsidben egy bejegyzéssel megúszod.

Hogy mit kell majd mondanod? Az igazat. Fel teszik a kérdéseket te meg válaszolsz rá őszintén.

2012. dec. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hivatalból indul eljárás lopás ügyében.

Bíróság,ejnye bejnye. De mivel első eset, pénzbüntetéssel megúszod, illetve esélyesen egy bejegyzéssel az erkölcsiben.


Bár utóbbitól elszoktak tekinteni első esetnél.


Legközelebb ne lopj...inkább megveszed később, de nem éri meg az ideg,megaláztatást egyéb..hidd el:)

2012. dec. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen... nagyon kellemetlen, szörnyen szégyenlem magam és megérdemeltem, úgy gondolom.

Nem kívántam panasszal élni amikor írták a jegyzőkönyvet, csak csendben hallgattam és azt tettem amit mondott az őr.

Amit viszont furcsálok: azt mondta a végén: további szép napot hölgyem


ezt nem igazán tudtam mire vélni, inkább szarkazmusnak éreztem és röhögve azt mondtam önnek is

2012. dec. 10. 23:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!