Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Fel kell adnunk mindent?

Fel kell adnunk mindent?

Figyelt kérdés
Igyekszem rövid lenni. Elég kilátástalannak érzem a helyzetünket, kíváncsi lennék 1-2 véleményre. A felállás: Vagyok én, elvesztettem a munkahelyem. A párom rendszeres havi bevétellel rendelkezik, ez 80e ft. A házunkon jelzálog tartozás van, ezt a hónapot már nem tudtuk befizetni. A bankkal megprobáltuk megoldani a dolgot, de maximum azt tudjuk elérni hogy kitolt futamidővel ne legyen belőle baj. Emellé szerettünk volna pár százezer Ft-ot még felvenni hogy a tartozásainkat kitudjuk fizetni. De ez valoszinüleg nem fog menni. Jelenleg már minden közüzemi dologgal el vagyunk maradva 2 hónappal, plusz a hitelbírálathoz is kölcsön kellett kérjünk. Én keresek munkát, de használhatatlan vagyok. A kérdés, ti feladnátok a (félig felujított, gyak. eladhatatlan) házat, több év munkáját, vagy megprobálnátok kapaszkodni valamibe? Ja és 10 hónapos gyerekünk van, akire vigyáznunk kell(ene). Albérlet és minden elölről? Feltéve ha a feleségem nem rokkan bele idegileg, mert az örökségéből vettük a házunkat anno.

2012. nov. 28. 19:32
 1/4 anonim válasza:
Meg kellene keresni valamilyen jogsegély vagy karitatív szervezetet, pl máltai szeretetszolgálat, és megkérdezni, hogy tudnak-e valamit segíteni. A párod bejelentkezhet a munkaügyi központba. Ilyeneket még meg lehet próbálni. De azt is megnézhetitek, hogy milyen lehetőségek vannak külföldön
2012. nov. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ugyan ez van nálunk is, kivéve a gyereket. Nem adjuk fel, ne szabad! Rá kell feküdni, a lakást a két kezeddel megcsinálni és munkát keresni. jelentkezz be a munkaügyibe is, ott melót és tanulási lehetőséget is kapsz.Hajrá!!
2012. nov. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Hasonló" cipő. Annyi könnyebbséggel, hogy nekünk nem volt hitel a lakáson. 40 m2 hármunknak. A párom pont akkor vesztette el a munkáját, amikor babánk lett. Havi 64 ezer forint + családi pótlék éltünk. 11 hónapig semmi kilátás, aztán beállt egy céghez fát vágni az erdőbe. A szakmája: lakatos. Ott sok emberrel beszélgetett, aztán adták ők tovább a tippeket, lettek ismerősök ismerősei, akik aztán benyomták egy céghez. Másképp nem nagyon megy, ha nincs ismerős!

Mi sem adtuk fel, spótoltunk. Nem néztünk TV-t, szüneteltettük a kábelt, egymás után fürődtünk a kádban, 3 naponta főztem, spórolva a gázzal, sötétedéskor villanyoltás és beszélgettünk. Nem tudtuk, hogy meddig fog ez tartani, inkább előre gondolkodtunk...

2012. nov. 29. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A többieket annyival egészíteném ki, hogy eszetekbe se jusson hitelt felvenni a tartozásokra. Ezzel csak azt éritek el, hogy pár hónap múlva ugyanúgy elmaradásotok lesz, viszont 2x annyi adóssággal...
2012. nov. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!