Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi az a havi összeg,...

Mennyi az a havi összeg, amire szükségeket van a megélhetéshez?

Figyelt kérdés
Ezen felül tudtok félrerakni? Mennyi a havi megtakarításotok?
2012. nov. 20. 11:44
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

"Nekem évek óta átlag 100-150 ezer megy a bankba, hadd kamatozzon, és vándorol a bankok között, így mindig akciósan van lekötve, ez további 50-80 ezret hoz havonta."


Ez alapján van 16 000 000 lekötésed+ teszel mellé havi 150 000+80 000-et

2012. dec. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Kereset: 130


Albérlet+rezsi: 50

Megtakarítás: 50

étel, utazás, szórakozás, egyéb kiadás: 30

2013. jan. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Utolsó

Megkérdezhetem, hogy hogyan oldod meg az étkezésed, hogy 30 ból nemcsak azt hozod ki, de mellette még jut szórakozásra és utazásra is?


Én csak étkezésre több, mint harmincat költök, úgy, hogy hétköznap menzán ebédelek, reggel, este csak vajaskenyeret eszek, csak hétvégén főzök rendesen.

2013. jan. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Egy ideig rendeltem kaját, de egy sajtos - tejfölös tésztáért elkérni 600 Ft-ot kicsit sok.

Most magamnak főzök, ami ugye azt jelenti, hogy 2-3 napig hasonlót eszek. Kezdetben volt, hogy 5 napig lasagne-t ettem, na azóta megtanultam 2-3 adagos kajákat főzni.

Egyszerű dolgokra kell gondolni: tésztafélék, főzelékek, gyros, édes-savanyú, levesek, néha egy-egy kisütős fasírtféle.

Azt hozzá kell tennem, hogy amikor 2-3 hetente hazamegyek, akkor hozok annyi kaját, hogy a következő 2-3 napban nem kell főzni.

Illetve vannak dolgok, amelyekre szintén nem kell költenem (száraztészta, méz, lekvár, mák), mert otthonról jön.


Azt nem írtam, hogy kapok cafetériát havi 9000-et és tisztítószert havi 3000-et. Ez a 30-on felül van. Nagyrészt kijövök a cafetériával , csak keveset kell hozzátenni - igyekszem az akciókat kihasználni. Nem a legdrágább dolgokat veszem meg. Például kezdetben Flora margarint vettem (most a fél kg-os kb. 600 Ft), de most már jó nekem a fele annyiba kerülő Delma vagy Linco is.


Figyelem az akciókat.

A SPAR-ban van Supershop kártyám, s így van, amikor ott féláron vannak bizonyos termékek. Ha szükségem van rá, megveszem.


Ennyi.

2013. jan. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy az 50-en az átlag. Van mikor csak havi 40, van, hogy 55,60. Törekszek rá, hogy minél többet megtakarítsak.
2013. jan. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Ügyes vagy és fegyelmezett. Nekem ez nem menne, én sajna addig költök, amíg pénz van a tárcámban...
2013. jan. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Kedves #26!


Hogy ügyes lennék, azt nem hiszem, mert sokszor kis sem merek mozdulni, mert félek, hogy elszórom azt a keveset, ami a tárcámban van. :)


Próbálok fegyelmezett lenni, nem mindent megvenni, ami a kezem ügyébe akad, de sokszor még így is elcsábulok. De ilyenkor sokkal jobban esik egy szelet süti is. Aztán megbeszélem magammal, hogy oké, de innentől kezdve aztán szigorú leszek.


Persze tudom én ,hogy nem azért élünk, hogy dolgozzunk, hanem fordítva, de nem szeretek pazarolni, s a kortársaim nagy része már nem csak álmodik a saját lakásról. Illetve rájöttem arra is, hogy persze, biztos jó, ha az ember mindennap talál valami nassolni valót, de nem egészséges fölösleges élelmiszerekkel teletömni magam. Éhes maradok, elköltök egy csomó pénzt és még hízok is tőle.

2013. jan. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!