Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A Vaterán eladtam egy mobiltel...

A Vaterán eladtam egy mobiltelefont, de a vevőnek nem felel meg, kéri vissza a pénzét. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az eladott mobiltelefon tökéletesen megfelel a leírtaknak, a fotókon is (saját készítésű) élesen látszik a kínált termék. A vevőnek először két problémája volt, ami csak abból fakadt, hogy nem tudja kezelni a mobiltelefont. Ebben segítettem neki, ennek ellenére még több kifogást talált ki, és továbbra is ragaszkodik hozzá, hogy a termék nem felel meg a leírtaknak, amit egyébként saját tesztelés alapján, és a gyártó által megadott specifikációk alapján készítettem. A legkevésbé az én érdekemben áll az, hogy megtévesszek bárkit is. Abból nekem milyen előnyöm származna? Egyébként azt is leírtam a készülék mellé, hogy a telefonhoz csak angol nyelvű leírás jár. Tehát megírtam a vevőnek, hogy az általam kínált termék megfelel a leírtaknak, mivel arról magam is meggyőződtem, így nem áll módomban visszavásárolni azt. Most értelmetlen SMS-ekkel bombáz, és rendőrségi feljelentéssel fenyegetőzik abban az esetben, ha nem utalom vissza neki rögtön a teljes vételárat. Egyébként ez már nem az első ilyen (hasonló) eset, mert a vevők zöme egyszerűen ba..ik rá elolvasni a termékleírást, holott az mindig tényszerű és tárgyilagos. Tehát az a kérdésem, hogy nekem lehet ebből bajom? Fel tud jelenteni?

2012. nov. 17. 16:08
 1/10 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzátennék, hogy egy problémás vevőről van szó, aki már begyűjtött néhány negatív értékelést.
2012. nov. 17. 16:09
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha ugyanilyen hozzáértést tanusitassz, akkor nem lehet bajod. Nem egy átverő emberkének nézel a leveled alapján sem. Érdemes ilyenkor kikérni a vatera véleményét is. Mennyibe került maga a készülék?
2012. nov. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Ha a termék megfelel a leírásnak, tökéletesen működik akkor én nem venném vissza.

Fenyegetőzzön, nem tud semmit tenni.

Az, hogy neki hirtelen nem tetszik az már magánügy. Adja tovább. Ennyi. Vissza ne vedd!

Egy tapasztalt eladó.

2012. nov. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#2 A készülék beszerzési ára 11.000 forint körül volt, és 12.100 forintért kelt el liciten. Tehát még csak nem is keresek rajta semmit sem, mert jutalékot kell fizetnem. Egyébként a Vatera nem foglal semmilyen álláspontot sem a tranzakciókkal kapcsolatban, csak annyit mondanának, hogy a két fél próbáljon megegyezni.


#3 Magam is tapasztalt eladó vagyok, profi eladói státuszban. Kíváncsi voltam mások véleményére is, mert ilyen kirívó, fenyegetőző esettel még nem találkoztam.

2012. nov. 17. 16:37
 5/10 anonim ***** válasza:

olvasd el a vatera szabalyzatat, hogy ok mit irnak ilyen esetekre.


en ugy tudom, egyebkent, hogy torveny szerint ha online vasarolsz akkor 8 napon belul visszakuldheted a termeket, fuggetlenul attol, hogy van-e barmi baja.

2012. nov. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
én azt mondanám neki előbbször ő postázza vissza a telefont aztán ha nincs semmi baja akkor vissza küldöd a pénzét, persze az átutal díjával csökkentve
2012. nov. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem te mindent megtettél, neked ebből bajod nem származhat. Ha mégis úgy alakula, hogy elfogadod hogy nem kell neki, akkor addig ne utalj pénzt, amíg nálad nincs a telefon. Lehet hogy egész egyszerűen arra játszik, hogy visszautald a pénzt, és nem jelentkezik többet.
2012. nov. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az előzőek jól írták:

Ha mégis visszavennéd, csak így tedd: Ragaszkodj hozzá, hogy küldje vissza a telefont és miután nálad van a telefon és meggyőződtél róla, hogy teljesen jól működik, akkor add vissza a pénzét.

Sajnos tényleg vannak, akik erre játszanak, hogy azt remélik, hogy az eladó bűntudatot érezvén, visszaküldi a pénzt, ő meg nem küldi vissza a terméket. Esetleg az is lehet, hogy véletlen összetörte vagy valami és így próbál segíteni a helyzeten.

2012. nov. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A vevőnek még vasárnap megírtam, hogy visszavásárolom a telefont, és visszautalom a teljes vételárat, amint a termék visszakerült hozzám. Most kedd van, és sem választ, sem a terméket nem küldte vissza, holott minden nap látogatja a Vaterát.
2012. nov. 20. 16:22
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor ha felajánlotad neki hogy visszaveszed a telefont mégse jelentkezik rafinált valakivel van dolgod.
2012. nov. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!