Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » érdemes a mai világban fodrász...

érdemes a mai világban fodrásznak tanulni?

Figyelt kérdés

2012. nov. 15. 19:22
 1/9 anonim válasza:

Az én válaszom nem teljes de amennyit tudok segítek.

Attól függ mit akarsz magadnak. Magyarországon nem annyire keresel sokat de külföldön utcaseprűként is jól megélsz. De szerintem nem annyira, bár ha van sok ismerősöd akik járnak hozzád vagy tudod hirdetni magad akkor lehet. De én csak 13éves vagyok nem tudhatok sok mindent:D Remélem tudtam valamit segíteni.

2012. nov. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

köszi a válaszod :)


én arra lennék igazán kíváncsi, hogy a mai világban egy fodrász a saját fizetéséből eltudja-e magát tartani ha normálisan él (nem nagy lábon)

na meg ugye, hogy mamár sok fodrász van, van-e rá még kereslet

2012. nov. 15. 21:12
 3/9 anonim ***** válasza:
Egyik volt sulis társam a Bio Hairnál lett fodrász, még mindig a szüleinél lakik, albérletet nem tud fizetni a pénzéből. Én magamból kiindulva nem lennék fodrász, sokan hozzám hasonlóan megveszik nagyáruházban pár ezer ft-ért a hajvágógépet, ami kb. 2 használat után behozza az árát, de évekíg lehet használni.
2012. nov. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
jó de azért nem mindenki vágja milisre a haját géppel :D
2012. nov. 17. 10:48
 5/9 anonim ***** válasza:

Érdemes, próbáld meg, viszont csak akkor, ha betudsz kerülni egy jó helyre (nem feltétlenül ismeretség alapján, sőt ez lenne a normális).

Attól ne félj, hogy nem mennek majd hajat vágatni, ehhez viszont tényleg az kell, hogy egy egész jó helyre kerülj, amit ha csak páran is, de rendszeresen visszajárnak.


Ami a legfontosabb: kedves, segítőkész, kommunikatív legyél, és jól csináld azt, amit csinálsz... szinte minden ember ez alapján dönt.


Nem, nem vagyok fodrász, de aki(k)hez járok-tam, azoknál ezeket vettem észre.

2012. nov. 19. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm
2012. nov. 19. 01:08
 7/9 1c3t34 válasza:

Ez több dologtól függ.

Alkalmazottként dolgozol-e, vagy vállalkozásként csinálod.

Alkalmazott nem tudom mennyit kereshet. Vállalkozásnál pedig nyilván számít, hogy milyen környéken, melyik városban és milyen környezetben csinálod azt, amit.

Vállalkozásnál előfordulhat, hogy 3 napon keresztül szinte egy vendéged sincsen, utána pedig végigdolgozol egy egész napot reggel 8-tól este 6-ig.


Szerény véleményem szerint kockázatos csak erre a szakmára alapozni... bár manapság nincsen biztos pont...

2012. nov. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszi a választ
2012. nov. 19. 23:31
 9/9 anonim válasza:

2, teljesen ellentmondásos példám van: egy tanárom mondta, hogy ismerőse meglehetősen jó nyelvtudással elvégzett egy fodrász képzést, kiment külföldre, és most milliomos.

A másik az az, hogy akihez én járok vágatni, ő bérel egy helyet majdnem havi 50-60.000-ért, és a beszerzett pénzből azt fizeti, ergo szinte semmi nem marad neki. (Ezt az összeget télen említette nekem, szóval szerintem nagy részét a fűtés teszi ki, de más szempontól sem túl jövedelmező.) Egyébként én is hasonló pályán gondolkodom, de mellette kell még valami mentőöv szakma. Én így vélem.

2012. dec. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!