Mi az oka annak, hogy egyszerre minden áruházban megszűnt az ingyenes reklámszatyor?
Ez nem agyrém és nem 2-3 éve van.
Termékdíjat a különféle csomagolóeszközökre már régebben fizetni kell.
Én is nagy szatyorgyűjtő voltam, de legalább leszoktam róla. Ami régen 5 szatyorba volt, most érdekes, elfér 2-3-ban...
Én annyira azért sajnálom, hogy nincs ingyenes szatyor. Ugyanis ha jól végig gondolom, nekem nem vesztek kárba azok a szatyrok. Van egy kis szemetesem, s abba tettem bele. Most hogy nincsenek, attól még van nejlon szemetes zacskóm, s azt teszem bele, tehát a környezetvédelmi oldala nálam nem jött be. Ráadásul a nagy tekercsben vásárolt nejlon darabja 3 forintra jön ki. Szóval sok kiadásomba sem került.
Oké a természetvédelem, s erre komoly iparág is nőtt, de azért túlzás már amit ezen a téren művelnek. Az egyik ismeretterjesztő csatornán felvázolták ezt a kérdést alaposan, s ott egy geológus elmondta, hogy egyetlen vulkán közepes erejű kitörése 2 napon keresztül nagyobb levegőszennyezést produkál, mint az egész emberiség 50 év alatt. Szóval túl van ez lihegve. De legyen, viszek magammal szatyrot, vagy veszek, de az államkasszába termeljük a termékdíjat, amiből vissza soha egy büdös peták sem fog jönni.
Környezetvédelem miatt jogszabályt hoztak róla (azt hiszem kormányrendelet)
Egyébként én teljesen egyet értek vele. Már korábban be kellett volna vezetni. Én kb. 8 éve vászon bevásárlószütyővel megyek vásárolni. Pár havonta kimosom. Emellé viszek egy műanyag erőset, abba rakom a húst, vizes dolgokat stb.
Csincsy
Van ilyen is - olyan is. A gyorsan lebomló drága, én olcsót veszek, mint fentebb írtam 3 ft-ra jön ki darabja egy nagy tekercsből. Az tuti nem természetbarát. Hozzáteszem vannak azok a vastag szemeteszsákok (mint előttem írták) amiket szétcincálni nem lehet, nem hogy magától lebomoljon 200 év alatt. Mostanság jártam egy hulladékgazdálkodási bemutatón, s megmutatták azt az 1968-ban gyártott tejeszacskót, mely 2011-ig egy szeméttelep mélyén pihent. A szeméttelepet felszámolták, s ott szedett össze valaki ilyen "régiségeket". Nos az a zacskó, teljesen ép volt, még prezentálták is, hogy az anno kirágott lyukon vizet öntöttek bele s semmi nem jött ki. Szóval eléggé valószínű, hogy szinte soha nem bomlik el a vastag nejlon.
Másik, hogy a természetvédők folyton ezekkel a bevásárlószatyrokkal jönnek, holott a barkácsáruházak évi 8-10-szeres mennyiséget adnak el takarófóliákat ipari célra. Ahelyett hogy felvennének takarítóka, vesznek inkább ilyen nejlonokat. Bútorok letakarásához jó lenne bármi (karton, rongy, falemez, stb). Inkább leterítik a földre, hogy ne kelljen takarítani majd felszedik és zsutty a konténer. Építkezések, lakásfelújítások, javítások, stb esetében van ez. Nézze meg bárki házépítésnél a konténert. 300 nm nejlonok vannak benne gúlákban, melyek olyan vastagok, hogy átszúrni nem lehet.
De visszakanyarodva a kérdéshez, természetesen tudom hogy természetvédelmi okokra hivatkozva vezették be ezt a szabályt, de azt is tudom, hogy egy újabb lehúzásunk megmagyarázása ez inkább!
Természetbarát műanyag szatyor NINCSEN!
A lebomló szatyrok nem segítik a környezetet pont ellenkezőleg!
Attól hogy porrá esik szét, a szennyezés megmarad sőt!!! elég csak a belégzésre gondolni!
Az újrahasznosítást is megnehezíti, az így készült termék tartós használatra tervezett pl. cserép szétrohad, ez milyen költséget jelent a szönyegre virágra stb.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!