Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy adjak fel üdülési csekket...

Hogy adjak fel üdülési csekket postán, hogy ne lopják ki a borítékból?

Figyelt kérdés
Félek, hogy akár ajánlva, akár simán küldöm, kilopják belőle...
2009. aug. 9. 22:37
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Értékbiztosítottan.
2009. aug. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
Hát... ha mindenképp muszáj postán küldeni, akkor vagy értéknyilvánítással add fel (úgy drágább, de ha elveszik, fizet a posta). Vagy tedd bele egy könyvbe, és csomagként add fel. Ha ráírod a csomagra, hogy könyv, a kutya nem fogja kibontani...
2009. aug. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Muszáj magába feladnom, mert egy szállodának küldeném. Azt enm tudjátok, hogy ez az értékbiztosítottság mennyibe kerülhet? Csak nagyságrendileg: pár száz, vagy pár ezer? 10.000-es üdülési csekket kéne feladnom.
2009. aug. 9. 23:32
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

130,- Ft az levél díja.

200,- Ft az ajánlott küldemény díja

320,- Ft 10e Ft-os értékbiztosítás díja.

Azaz: 750,- Ft a levél feladási költsége.


Ennyiért garantálva van, hogy ha a címzett nem kapja meg, a posta kifizeti.

Azonban a borítékot "jól" zárd le. Ne lehessen csak sérüléssel kinyitni.

2009. aug. 10. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%
Miért kell a szállodának előre feladni? Ilyet még nem is hallottam. Nem lehet, hogy átutalsz nekik valamennyi kis előleget, aztán a többit a helyszínen rendezed az üdülési csekkel?
2009. aug. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Az üdülési csekk névre szól, és nem átruházható.


Miért lopnák ki a borítékból?

2009. aug. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Előlegként kell elküldenem. Utalhatnám is, de év végéig el kell sütnöm a csekkeket, így még az előleget is ebben küldöm inkább. Utoló kommenthez: Mivel elég nagy összeg, simán el tudom képzelni, hogy kiszedi, és a nevemet valahogy átbuherálja rajta...Manapság Mo.-n már minden elképzelhető.
2009. aug. 10. 19:46
 8/8 anonim válasza:
100%
Én Üdülési Csekk beváltó hely vagyok. Minden hónapban postáznom kell az elfogadott csekkeket. Én minden esetben ajánlottan, tértivevénnyel adom fel. A posta kézről-kézre bizonylatolja, majd az átvételét igazoltatja, amit visszakapok. Még soha nem volt problémám, a ktg-e 5-600 Ft.
2009. aug. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!