Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha lenne 10 milliótok hogyan...

Ha lenne 10 milliótok hogyan gyarapítanátok?

Figyelt kérdés
gondolok itt most a valutázásra ,bankba tevésre de kiváncsi lennék rá ,hogy ti mit csinálnátok?
2009. aug. 8. 23:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
52%

Átváltanám EUR-ra és úgy tenném bankba...


10 millió (sajnos) nem valami sok.

2009. aug. 9. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
21 éves vagyok és ennyim van .szerinted nem sok a koromhoz képest?lehet ,hogy nem de akkor ez van csoró vagyok ezért kérem az ötleteket ,hogy ezzel mit lehetne kezdeni.
2009. aug. 9. 00:24
 3/20 anonim válasza:
58%
Ha már lenne 10 millióm én azt nagyon megbecsülném, csak akkor érdemes befektetni ha az ember érti az efféle dolgokat, nem érdemes eljátszani.
2009. aug. 9. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
78%
Én ingatlanba fektettem.
2009. aug. 9. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
39%

Nem személyeskedett az első válaszoló, amikor azt mondta, hogy ez a pénz nem sok. Mert valóban, befektetéshez nem igazán "ideális" összeg - bár már el lehet vele kezdeni gondolkodni.


Valószínű én is ingatlanba fektetném. Esetleg kicsit meg lehet forgatni (ésszel!), de csak akkor, ha sem a pénzre, sem pedig a hozamaira nincs azonnal szükséged, és tudsz várni akár két-négy évet is.

2009. aug. 9. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Én kábelbe fektettem.
2009. aug. 9. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Első beíró vagyok


Ha 21 éves lennék, nagyon örülnék ennyi pénznek, de ha jól belegondolsz és összeírod, mire lenne szükséged, akkor te is rájössz majd, hogy mennyire kevés ez a pénz... :-[


Ha csak egy panel-lakást veszel belőle, az 6-8 millió...

Kifizeted az illetékeket, nem is marad pénzed.


És akkor még nincs berendezve a lakás, autót sem tudtál venni.


A kockázatos befektetéseket semmiképpen nem ajánlanám, mert az egész pénzedet elvesztheted!!!


Ingatlanba csak akkor fektesd a pénzed, ha lakni fogsz benne, mert a lakás további kiadásokkal jár (közös költség, rezsi, ingatlanadó, rendszeres javítások, biztosítás, stb.)...

Ha kiadod valakinek albérletbe, az elég kockázatos (nem fizetnek, nem tudod kitenni őket, hónapokig nem fizetik a számlákat és te fizetheted a büntetést, a lakást tönkreteszik és te fizetheted a rendbehozást, stb.)


Esetleg befektetési jegyek (portfolió) lehetőségét itt kalkulálhatod :


[link]


(Az "Abszolút Hozam 'A'"-ra 13,42%-os kamatot fizetnek, ez 1 év alatt +1341883 Ft-tal gyarapítaná a befektetett 10 milliódat.)

2009. aug. 9. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
78%
az a kérdés, hogy mi a célod? mennyire vagy kockázat tűrő? milyen időtávban gondolkodsz? szeretnél-e bármikor hozzáférni? ha befektetni szeretnéd, akkor nagyon fontos a diverzifikáció
2009. aug. 9. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
41%

"(Az "Abszolút Hozam 'A'"-ra 13,42%-os kamatot fizetnek, ez 1 év alatt +1341883 Ft-tal gyarapítaná a befektetett 10 milliódat.)" ne írj hülyeségeket, a 20%-os kamatadó hol van? 10,76% kamatot fogsz kapni. A kérdés az, hogy mikor akarod majd elkölteni a pénzt. Most még csak 21 éves vagy, ha úgy tervezed, hogy kb. 24éves korodban fogsz megnősülni/férjhezmenni, akkor egy kincstárjegy is hoz kb. 3,5-3,7millió hasznot, itt garantált a alap és a hozam is.


Egy másik lehetőség lehet egy brókerhez elvinni és egy portfóliót kialakítani, de ez már kockázatosabb.


Ha szeretsz kockáztatni, akkor pedig a rulettet ajánlom. Piros vagy fekete 48,65% esélyed van megduplázni a pénzed.

2009. aug. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Magas kamatra bankba tenném. Van, ahol sima látraszóló betétre (tehát nem lekötött, bármikor hozzáférsz) 5M fölött megadnak 13%-ot (mínusz kamatadó, ez igaz). Én nem merném elherdálni, vagy ki tudja milyen részvényekbe fektetni. Könnyen el lehet ám bukni, utána meg nem ér hőbörögni.
2009. aug. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!