Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kiadták tudtom nélkül a...

Kiadták tudtom nélkül a lakásomat albérletbe, mit tegyek?

Figyelt kérdés
A feleségemnek és az anyjának van egy háza, ami fele-fele arányban az övüké. Erre rátette a bank a kezét. Mi elmentünk onnan, mert utálatos a nő. A ház két lakásrészből áll, az egyik viszont 120 négyzetméter, a másik 180. Az anyósom kiadta a 120 négyzetméteres részt albérletbe albérlőknek, a 180-asba laknak ők. A feleségemnek mondtam, hogy ez nem igy megy, azt csak te adhatnád ki, de ő fél az anyjától, nem mer beleszólni. Ha házasok vagyunk, akkor az ő része a fele ház az enyém is? És mit lehet csinálni az anyóssal, követelni lehet tőle, az albérleti pénzt, mert attól még leélik a lakást, ami nem is az övüké. És még egy kérdés. A feleségem vissza akar menni velünk abba a házba, de a kisebbik részbe, és le akarja zárni a másik lakásrésztől, mert az anyja a kisebbik részt ajánlotta fel nekünk. De ha fele-fele, akkor nem csak a kis rész a mienké, nem igaz? Elvileg nem kéne annyival beérni nem? Ráadásul a bútorokat közösen vették, és a kis lakásból eladott minden bútort a nő. Mi a válasz a problémámra?

2012. okt. 14. 12:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

öcsém, hihetetlen ahogy néha tudtok fogalmazni, el nem lehet mondani mennyire szomorú, hogy az utóbbi időkben ilyen szinten aluli kérdések érkeznek.


de, hogy válaszoljak is:


van egy ház 2 résszel fele-fele arányban oké.

és rátette a kezét a bank? he? miva'? ennyi? akkor most a bank elvitte a házat? vagy mivan? Mellesleg a bank nem teszi rá a kezit semmire, a feleséged és anyja hitelt vesz fel és fedezet a ház. ha nem fizetnek, akkor a bank viszi, ez teljesen korrekt.


De akkor most a banké a ház vagy a feleségedé és anyádé?


Házasság előtt szerzett vagyon nem oszlik meg. Neked a házhoz az ég világon semmi közöd tudtommal.


Szerintem nincs miről beszélni ha a feleséged ennyire fosik az anyjától és nem követeli a tulajdonát. Ennyi.

2012. okt. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A bankos dolgot én sem értem. De te nem tehetsz semmit, a feleségednek kellene intézkednie. Az örökség házasság alatt sem lesz közös az mindig különvagyon marad, így ahhoz neked jogilag semmi közöd.
2012. okt. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%
A válasz a problémádra:Te alapvetően értelmifogyatéko svagy-ergo-nincs megoldás a problémádra.
2012. okt. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
drága nyomi barátaim! a helyzet a következő: volt ügye a feleségemnek és az anyjának is, ami már évek óta folyamatosan zajlik, télen lesz még egy tárgyalás. addig a házat eladni se lehet, mert a banké vagy mi, de hát az anyja lakik benne. kérdésemre valaki válaszoljon már, ne legyetek ekkora értelmi fogyatékosok! Szóval, kiadhatja az anyja a feleségem részét albérletbe csak úgy simán?
2012. okt. 14. 13:19
 5/14 A kérdező kommentje:
amugy ezt nem értem, mert nem örökség ez a ház. akkor se közös vagyon?
2012. okt. 14. 13:20
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

körítés és szitkozódás helyett, tanulj fogalmazni!


1 a lakáshoz semmi közöd

2 csak a tulaj adhat ki valamit legálisan bérletbe

2012. okt. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi van a tulajdonosi lapon? Osztott a közös tulajdon vagy nem? Mert ha nem osztották el hivatalosan,csak megegyezve akkor kiadatja az anyós teljesen jogosan.


Nem neked akkor sincs semmi közöd hozzá.

2012. okt. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
volt ügye? milyen ügye? Milyen tárgyalás?
2012. okt. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Agytörzsi Prof. ***** válasza:
Kedves kérdező! Tanulj már meg fogalmazni! Tényeket írjál, ne mindenféle köretet! Milyen választ vársz a "nyomi" válaszolóktól, ha kérdezni sem tudsz?!
2012. okt. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

úr isten milyen emberek vannak :D:D

na szóval, ha vettek egy házat ketten, annyit tud a feleségem, hogy kettejük nevén van és hogy fele fele, de konkrétan nincs megosztva, hogy kié melyik rész. Akkor ha elmegyünk onnan, az anyós kiadhatja kérdés nélkül a feleségem részét? ahhoz kell egy konkrét felosztás, hogy ne adhassa ki? ha a házat a házasság előtt vásárolták ők ketten, akkor nem az enyém az ő részének a fele, és az én házaim ha az egyiket kaptam, a másikat vettem házasság előtt, annak se a fele a feleségemé?

2012. okt. 14. 13:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!