Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ki szeretném adni albérletbe...

Ki szeretném adni albérletbe a lakásomat, hogy működik?

Figyelt kérdés
Azzal nem vagyok tisztában, hogy beköltözéskor mit kell elkérnem tőlük! Kaució és első havi lakbér az ok, de az első havi rezsit én csak köv hónapban tudom meg hogy mennyi, főleg téli időszakban. Tehát az első havi rezsit és utána a többit hogyan fizetik meg nekem?
2011. szept. 27. 16:43
 1/5 anonim ***** válasza:

1. szerződés

2. adózás

3. fizetés költözéskor: kaució

4. egyébként lakbér előre, rezsi utólag, szerződés szerint

értelemszerűen a költözés és az első lakbérfizetés ugyanarra az időpontra esik

2011. szept. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Még annyi lenne a kérdésem, hogy a lakásbérleti szerzősébe mindkét bérlő adatait írjam bele és összesítsem a költségeket, vagy külön készítsek mindkettőnek egy-egy példányt egy személyre lebontott költségekkel?!
2011. szept. 27. 19:35
 3/5 anonim ***** válasza:
Egy szerződés legyen, amiben fel vannak sorolva, hogy kik laknak a lakásban, nehogy aztán elszállásolják a haveri kört.
2011. szept. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha közeli rokoni kapcsolatban vannak (férj, feleség), akkor nem szükséges 2 külön szerződés, de ha diákok, haverok, akkor viszont nem árt. A szerződésbe mindenféleképpen sorold fel azokat a költségeket, amiket Te a rezsihez sorolsz, persze nem számszerűen, hanem hogy áramdíj, biztosítási díj, stb. Semmit ne hagyj ki.

Ami rezsiket tudsz, azt add össze egy előző évi körülbelüli mondjuk fűtésköltséggel, azt kérd el először, a többi összeg meg alakul majd magától.

2011. szept. 28. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2011. szept. 28. 20:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!