Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért nem kaphat mindenki a...

Miért nem kaphat mindenki a munkaügyi központtól pénzbeli támogatást a tanfolyamokra?

Figyelt kérdés
Két éves munkaviszonyom után munkanélküli lettem, 4 hónapig kaptam az álláskeresési támogatást (36 ezer ft-ot), majd azóta már csak a szociális segély kapom (28 ezer). Tanfolyamra jelentkeztem, amit támogat a munkaügyi, de csak abban, hogy ingyenes, de semmi más összeget nem kapok mellé. Aki meg még egy napot se dolgozott, elmegy ugyanerre a tanfolyamra és kap fél éven át havi 62 ezret. Ez miért így van?
2009. aug. 6. 19:15
 1/10 anonim ***** válasza:
41%

mert ő(aki nem dolgozott még) a 0-ról kezdi.neked meg már van "alapod".

volt már végzettséged,(=tapasztalat).

tehát elvileg neked jobb esélyeid vannak a m.erőpiacon.lehet h.gyakorlatilag nem tudsz elhelyezkedni és végeznél még tanfolyamot,de akkor is...

még jó h.nem adnak mindenkinek.

2009. aug. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
41%
még annyit, h.örülj neki h.magát a képzést támogatják,nemhogy még plusz támogatás...első voltam
2009. aug. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
41%
valld magad cigánynak,és rögtön alanyi jogon összejön mellé egy százas.Sajnos ez van ma Magyarországon.
2009. aug. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
28%
Azért, hogy ne a segélyből akarjál megélni, hanem menj vissza dolgozni.
2009. aug. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%
első 2 válasz írója vagyok.nem értem a leszavazást,én a kérdésre válaszoltam,meg is indokoltam a választ.akkor mi a baj?az,h.nem tetszik amit írtam?
2009. aug. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%
kedve s elsö nincs igazad.mi az hyg még jo hyg nem jár mindenkinek.igenis annak kellen hyg járjon aki már tett le valamit az asztalra azzal,hoyg dolgozott évekig,és az ö fizujából vonták a segélyeket,viszont most hoyg a kedve s dolgozó ember lett munkanélküli,hát nem kap támogatást mert kella nnak aki még egy napot s em dolgozott.szerintem ez nem reális.dolgozzon az is aki eddig nme dolgozott,és utánna ö is kap majd támogatást. na igy kellene lennie.eért tartunk itt ahol,mert olyan okosok ülnek ott fenn...
2009. aug. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
71%

kedves utolsó tévedsz!


a tanfolyamot támogatják neki,tehát az esélyt igenis megkapja,de neki már volt munkája,tapasztalata,már kapott támogatást is korábban.


akinek eddig esélye se volt elhelyezkedni,mert pl.,nincs végzettsége,annak igenis szüksége van arra a támogatásra is


nem kell mohónak lenni,végezze el a tanfolyamot,meg ugye kapja a szoc.támogatást.



szóval tény,h. sok hiba van a rendszerben,de ezzel egyetértek.

2009. aug. 7. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
53%

Negyedik vagyok.


Itt mindenkit lehúzol, aki nem azt válaszolja amit hallani akarsz?

2009. aug. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Elösször is, nekem Nincs végzettségem! Tehát előre kerülnék a támogatási listán. (már utána érdeklődtem.) Én eddig csak gyári betanított munkát végeztem. Leírom akkor mégegyszer a problémám. Nincs szakmám, munkanélkül maradtam, nem tudok elhelyezkedni most sehol, de pénz viszont kellene, mert éhenhalok. Az ismerősöm, ugyancsak tanfolyamra jelentkezett, épp most jött ki a fősuliról, egy napot nem dolgozott, és ingyenes a tanfolyam neki, plussz jár a havi 62 ezer. Én is kapnám elvileg, csak mivel dolgoztam és utána munkanélkülire mentem, és kaptam a munkanélkülit, ami aztán lejárt, már nem érdemlek semmit, csak a segélyt. Csak hát muszály volt kivenni, mert nem várhatok fél évig atanfolyam kezdésére, pénz nélkül. Valamiből mg kell élnem. És hiába kerestem munkát, nem találtam. Ez a szemétség ezen vagyok felháborodva, hogy akiket amúgy is tudnak a szüleik támogatni, hogy tanulhassanak, miért azokat támogatja az állam is? Én meg úgynéz ki bekerültem egy mókuskerékbe ahonnan nem tudok kijönni. Ha munkám van, nem ingyenes atanfolyam (havi 60 ezer forintos fizumból meg nem tudok még arra is félretenni) ha meg nincs munkám, ugyan támogatnak, de akkor meg utcára kerülök és éhenhalok, mert 28 ezer ft-ból nem lehet megélni. Szülői támogatás meg nem minden családban van. Sokan vannak akik csak egyedül magukra számíthatnak..
2009. aug. 8. 08:43
 10/10 A kérdező kommentje:
Tehát röviden és tömören: Ingyenes lenne a tanfolyam, DE pénzbeli támogatást azért nem kapok, mert munkanélküli lettem és kaptam álláskeresési támogatást, ami lejárt, még mielött a tanfolyam elkezdődött volna. Tehát arra kényszerítettek, válasszak? vagy ingyenes a tanfolyam és csak a szoc segélyt kapom, vagy nem vállalom a tanfolyamot, hanem megpróbálok munkát találni. Mert ugye a kettőt egyszerre nem lehet, mert ha elvállalod, kötelezettségeid vannak. Én az utobbit választottam, mert mint mondtam nem akarok éhenhalni. Így legalább van esélyem munkát keresni és találni, de a tanfolyam ideje alatt, meg se próbálhatnám mivel nem lehet otthagyni, ha találnék is.És igyis-ugyis kapom a szoc. segélyt de így legalább kereshetek munkát. Csak így meg nehezebb, ha nincs sajnos az embernek szakma a kezébe. Hát ez a mókuskerék!
2009. aug. 8. 08:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!