Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha 9 hónapig dolgoztam, és...

Ha 9 hónapig dolgoztam, és most munkanélküli vagyok, milyen juttatást kell hogy kapjak a munkaügyi központtól?

Figyelt kérdés

tegnap voltam a munkaügyin,és mondták,hogy álláskeresési segélyt tudnak nekem megállapítani.ami kb.29.000 Ft lesz.

Miért nem a munkanélkülit kapom? volt már ugy hogy 5 hónapot dolgoztam, munkanélküli lettem és 3 hónapig kaptam a munkanélküli segélyt, majd utána az álláskeresésit.akkor ez most hogy van?


2010. szept. 3. 13:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Már vagy 5 éve nincs olyan, hogy munkanélküli segély. Álláskeresési járadék, meg álláskeresési segély van. A járadék akkor jár, ha az elmúlt 4 éven belül volt legalább 365 nap munkaviszonyod. A segély meg járhat akkor is, ha ez nem volt, de legalább 200 nap munkaviszony megvan.
2010. szept. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
oké, értem, de azt nem hogy 2 éve, mikor munaknélküli lettem, elötte csak 5 hónapot dolgoztam és nem álláskeresésit kaptam, hanem munkanélkült, és utána, 3 jónap mulva jött az álláskeresésé,akkor most mért nem igy van? nem értem még mindig, vagy változott vmi?
2010. szept. 3. 13:31
 3/3 anonim ***** válasza:

A munkanélküli járadék/segély és az álláskeresési járadék/segély sosem járt egyidőben. A munkanélkülit nevezték át álláskeresésire.

A szabályok minden évben változnak valamennyit.

Mindig a jelentkezés előtti 4 évet vizsgálják, hogy mennyi ellátásra jogosító időt szereztél, illetve ebből mennyit használtál fel.

Ha 2 évvel ezelőtt voltál munkanélkülin/álláskeresésin, akkor valószínűleg az akkor vizsgált 4 évben nemcsak 5 hónap járadékszerző időd volt. Menet közben változtathatták át az ellátás nevét munkanélküliről álláskeresésire. Mivel akkor felhasználtad az ellátásra jogosító napjaidat, most csak az azóta keletkezett napjaid vannak. Ezek összege nem éri el a 365 napot, ezért nem áll.ker. járadékot, hanem áll-ker segélyt kapsz (mert 200 napod viszont volt)

Ha ez alapján sem igazodsz ki, szkenneld be a papírjaid, tedd fel olyan helyre, ahol meg tudjuk nézni, vagy küldd át priviben, és elmagyarázzuk (a munkaügyis határozatok kellenek hozzá)

2010. szept. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!