Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha betöltöttem a 20-at és...

Ha betöltöttem a 20-at és nappalin tanulok nem jár családi pótlék. Lehetek így álláskereső, munkanélküli v ilyesmi amire kapok valami juttatást?

Figyelt kérdés
Dolgozni nem vesznek fel,nem kell sehová itt nálunk az ember,bejárni városba meg többe kerülne mint amit keresnék...Ötletek,valaki hasonló helyzetben?

2012. okt. 3. 16:36
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
Gondolom, akkor felsőoktatásban tanulsz. Nem korod miatt nem jár, hanem azért mert egyetemre, fősulira jársz. Mivel hallgató jogviszonyod van, ezért nem számítasz munkanélkülinek. Jogosult vagy szociális ösztöndíjra, Bursára, tanulmányi ösztöndíjra, diákmunkát vállalni.
2012. okt. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%

20. év után nem jár a családi. Munkanélkülire nem mehetsz ha tanulsz, ha nem tanulsz akkor mehetsz de egy évig ott sem kapsz semmi támogatást 1. év után ha nem találsz munkát közmunkára küldenek és akkor kapsz 25000Ft-ot.


Próbálj diákmunkát keresni, költözz el.

2012. okt. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A korom miatt nem jár,nappalin tanulok középiskolában.
2012. okt. 3. 16:43
 4/6 anonim ***** válasza:
79%
Akkor a diákmunka maradt csak.
2012. okt. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
57%

Én évvesztes voltam, de 20 éves koromra így is elvégeztem a középiskolát.

Kapd össze magad, mert még az érettségi se ér semmit.

Láthatod, hogy az államtól ott halhatsz éhen, ahol akarsz, ilyen korodra már felsőoktatásban, vagy egyetemen kellene tanulnod, hogy később ne függjél az állami juttatásoktól, amiből egyre kevesebb van.

2012. okt. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
71%

Utolsó én is középiskolába jártam 20 évesen, mivel érettségi után két éves technikusin képzésen ott maradtam.

Az, hogy valaki 20 évesen középiskolába tanul az nem jelenti azt, hogy sorba bukott.

2012. okt. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!