Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ezért feljelenthetnek?

Ezért feljelenthetnek?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy sokat netezek sok emberrel ismerkedek, és itthon a villanyszámlával van egy kis hátralékom, és egy kedves online barátom felajánlotta, hogy kisegít egy kis kölcsönnel, az ország tulsó felén lakik, soha nem is találkoztunk meg semmi, és ha küldene pénzt, és vmi módon nem tudom neki fizetni, akkor feljelenthet?
2012. okt. 2. 10:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Már eleve kár ezzel a gondolattal foglalkozni, ha becsületes vagy, mivel ez fel sem merül az emberben. Többnyire az a szokás normális esetben, hogy hegyet-követ megmozgat az ember, hogy a tartozását (főleg ilyen, ismeretlenül is segítőkész embernek) visszafizesse, akár részletekben is.

Ha pedig már most tisztában vagy vele, Neked ez nem fog menni, akkor légy olyan tisztességes, hogy nem is fogadod el tőle ezt a segítséget.

2012. okt. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

nem is fogadtam el :)

de felmerült bennem a kérdés, ha valaki ilyen jó szándékú, és biztos, hogy nem csak velem lenne ennyire az... lehet, hogy kifog olyat aki nem fogja visszaadni a kölcsönt.

őt ezért fel lehet jelenteni. csak nem tudom milyen címszóval, lopás? hát az nem mert adták neki a pénzt, szóval ezért érdekelne a dolog

2012. okt. 2. 10:37
 3/8 anonim ***** válasza:
csak nem Bared vagy? :D
2012. okt. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
nem :) nem vagyok bareed
2012. okt. 2. 10:38
 5/8 anonim ***** válasza:
az ilyen ismeretlen kölcsönadók szoktak 500%-os kamatra visszakérni a zsetont és lábat törni feljelentgetések helyett.
2012. okt. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
ez egy idős kedves hölgy, akinek én rengeteget segítettem bizonyos dolgokban ezért adta volna a kölcsönt, szóval nem hiszem hogy az idős nénike eltörné a lábam
2012. okt. 2. 10:46
 7/8 anonim ***** válasza:
Csak akkor tud feljelenteni,ha van valami írásos bizonyíték arra,hogy kölcsönadott neked.De nem hiszem,hogy feljelentgetne az aki ilyen feltételekkel ad kölcsön,hogy még csak nem ismeri azt akinek kölcsön ad.
2012. okt. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem feljelentene, hanem bíróságra menne.

Ugyanis esetedben a kölcsönszerződés érvényességéhez NINCS SZÜKSÉG írásba foglalásra!!!!

2012. okt. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!