Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jár így nekem a munkanélküli...

Jár így nekem a munkanélküli segély?

Figyelt kérdés
Komoly anyagi problémák miatt kellett otthagynom a gimit, de még nem találtam munkát, és addig szeretnék elmenni munkanélkülire még találok... nem tudom jár-e nekem úgy munkanélküli, hogy szakmám és érettségim még nincs? később szeretném letenni, de jelenleg muszáj pénzt szerezni... köszi előre is, hétfőn mennék munkanélkülire, de ha nem jár meg sem próbálom..
2012. szept. 21. 17:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Csak annak jár, akinek a jelentkezést megelőző 3 évben volt legalább 360 nap munkaviszonya.

Az, hogy van-e szakmád, vagy érettségid, teljesen mindegy.

2012. szept. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%

Meg se próbáld.


"Munkanélküli" annak jár, akinek 3 éven belül volt legalább 365 nap munkaviszonya.


Nemsokára még komolyabb anyagi problémáid lesznek, ugyanis szakma vagy érettségi nélkül még a Tescoba se vesznek fel árufeltöltőnek. Olcsóbb nekik diákokkal dolgoztatni.


Legfeljebb diákmunkára mehettél volna el, de most hogy otthagytad a sulit ugye már arra se. Szóval jó nagy hülyeséget csináltál.

2012. szept. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát ha nincs munkaviszonyod, meg még nem is volt, akkor milyen alapon járna a segély?
2012. szept. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%
Nem hülyeség volt otthagyni a gimit mert úgy legalább a családi pótlékot és a TB-det fizették, és mehettél volna diákmunkára. Most még pluszba 6500 Ft plusz TB díjat is kell fizetned, minden hónapban.
2012. szept. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem jár. Még a 22 800 szoc. segélyhez is 1 évig kellene regisztráltnak lenned a Munkaügyi központban.
2012. szept. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
tb járulékot rendezd mert ha a nav megtalál az felér a pokollottón egy 5-ös nyereménnyel,az önkormányzat elméletileg átvállalja ha szociálisan rászoruló vagy
2012. szept. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
0%
Már nem azért de mi az hogy: "milyen jogon járna neki segély ha még nem dolgozott??" Van pályakezdőknek is segély amit nyilván arra találtak ki hogy ha még sosem volt munkája akkor segítenek találni és addig is kap egy kevés pénzt.... Úgyhogy érdemes inkább besétálni a munkanélküli központba és megkérdezni ott. Biztos tudnak tanácsolni valami neked megfelelőt.
2013. jan. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó álmodozhatsz de pályakezdő segély nincs.
2013. jan. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!