Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A munkanélküli segély hogy...

A munkanélküli segély hogy működik most?

Figyelt kérdés
Nagyon rég voltam munkanélküli,de érdekelne ha úgy alakulna mire számithatnék?5 év folyamatos munkaviszonyban állok ugyanannál a cégnél és 108000.-re vagyok bejelenteve.Ez után az összeg után mennyi munkanélkülit állapitanának meg nálam? 3 hónapig kapnék egy összeget és utána x ideig még valamennyit?Nem tudom,hogy működik azért kérdezem.Gondolkoztam,hogy a munkanélküli alatt elvégeznék valami tanfolyamot,az olyankor ingyenes?Köszi a válaszokat :) .
2012. aug. 15. 11:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Már csak az utolsó 3 évet nézik.

Minden 10 munkaviszonyos nap után jár 1 járadékos nap, de maximum 90 nap.

Te a max. 90 napot kapnád.

A járadék napi bruttó összege az utolsó 4 naptári negyedévben elért járadékalapod (bruttó kereseted) alapján számolt napi összeg 60%-a.

Ha te visszafelé számolva az 1 évet végig 108 ezret kaptál, akkor havi szintre számolva bruttó 64800-at kapnál. Ebből 10% nyugdíjjárulékot és 16% SzJA előleget vonnak (a nettód így kb. 48ezer lenne)

A munkaügyi által szervezett tanfolyam ingyenes.

De felénk egy jó ideje már nem indít a munkaügyi tanfolyamot.

Itt a munkaügyi hivatalos oldala, sok mindent megtudsz belőle: [link]

2012. aug. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2012. aug. 15. 14:44
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom én sem inditanak-e még tanfolyamot,de ha nem az sem baj.A fizetős is jó,csak gondoltam akkor célszerűbb lenne azalatt elvégezni,amig munkanélküli vagyok.Amit még nem tudok,hogy számit az,ha én mondok fel?Mert ez fog történni, de szeretnék még egy szakmát szerezni,aztán terveink szerint hamarosan külföldre költözünk.
2012. aug. 15. 14:48
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Most már nem számít, ha te mondasz fel.

Régebben ha a munkavállaló mondott fel, akkor regisztrálták ugyan, de 90 napig nem kaphatott pénzbeli ellátást.

Most már kivették a törvényből ezt a részt.

2012. aug. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) !
2012. aug. 15. 19:55
 6/6 anonim válasza:
Ha bruttó 108ra voltál jelentve, ami a szakmunkás minimálbér akkor 34 ezret fogsz kapni(havi 46000 jár ebböl -a TB meg nyugdíj).Én is 108000re voltam jelentve és ennyit kaptam.Nem tudom miért kamuztak nekem is egyesek a minimálbér 90%-ról meg hasonlo összegekröl, a valoság ez volt...
2012. aug. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!