Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Adósság csak a hagyaték...

Adósság csak a hagyaték erejéig örökölhető?

Figyelt kérdés
Ha a halálomig csak haszonélvezetem van az ingatlanon, akkor a gyerekem megússza ?

2012. szept. 12. 11:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, jól tudod. Adósság csak a hagyaték erejéig örökölhető.

Bár egyes szervezetek be fognak próbálkozni, de csak annyi adósság örökölhető amennyit az örökségből le tudnak vonni.

Anyám 1 hónapja halt meg. Semmit nem örököltünk utána, még hagyatéki tárgyalás sem volt. Mégis az Emász követeli tólünk az 50 ezer forintos villanyszámla elmaradást.

Követelheti, de semmit nem ér el vele.

2012. szept. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
Még valamit. Csak akkor úszhatja meg, ha semmit nem örököl a gyereked. Se pénzt, se ingatlant, semmit.
2012. szept. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
A gyereked is kapja az adósságot az nem szűnik meg
2012. szept. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
0%
Az előttem szólónak igaza van.Édesapám szülei meghaltak,apám örökölte a fél házat és ezzel a szülei által felhalmozott adósság felét is. :/ :(
2012. szept. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

De csak azért mert a ház értékesebb volt, mint az adósság.


A haszonélvezeti jog egyébként nem is örökölhető, így ha nincs más hagyaték, akkor az adósság sem.

2012. szept. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, azt hiszem, a legelső volt a leghasznosabb közülük:


"csak annyi adósság örökölhető amennyit az örökségből le tudnak vonni."


-de mindegyiken érzem a segítő szándékot.


Azt hiszem, igen sokat segítene sokaknak, akik laikusok, mint itt a legtöbben, ha sikerülne végre hitelt érdemlően letisztáznunk magunknak néhány jogi szakkifejezést ezzel kapcsolatban is (pl. hagyaték, örökség, adósság, tartozás, követelés, behajthatóság, stb.) Nekem is ezekkel van a problémám, lévén, még csak nem is ugatom a jogot, így néha hajlamos vagyok dolgokat félreérteni vele kapcsolatban. Viszont ezzel együtt is nagyon sokat segítettek azok, akik most válaszoltak nekem. KÖSZÖNÖM NEKIK !

2012. szept. 13. 12:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!