Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha bejelentem magam egyéni...

Ha bejelentem magam egyéni vállalkozónak és mondjuk a takarítás lenne a szolgáltatás amit nyújtanék, akkor ha semmi bevételem nincs milyen adókat kell fizetnem?

Figyelt kérdés

Azt olvastam hogy 138.000,- forint után kell megfizetni az olyan járulékokat/adókat mint például egészségügyi hozzájárulás, egészségbiztosítási alap, nyugdíjbiztosítási alap, vállalkozói adó4%

Minden hónapban kell könyvelni egy egyéni vállalkozónál Könyvelési díj: általában egyéni vállaklozásnál 8.000 - 12.000 Ft/hó

Nincs spórolt pénzem se mellékkeresetem, de a takarításhoz talán lennének eszközeim. Egyszóval arra lennék, kíváncsi, hogy mennyi pénzemet vinné el az egyéni vállalkozói cím, hogyha 0 forint lenne a bevételem egy hónapban?



2012. aug. 15. 17:10
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]


Takarításhoz nem kell egyéni vállalkozónak lenni. A megbízóid regisztráltatnak havi 1000 Ft-ért, és attól kezdve annyit dolgozol és keresel, amennyi jólesik.

2012. aug. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Itt nagyon jól leírják milyen esetben mennyi járulékot kell fizetnie az egyéni vállalkozónak:

[link]

[link]

A könyvelési díj ev-nál olcsóbb is lehet (főleg ha nincs nagy számlaforgalmad)

Ha nem cégeknél, hanem magánszemélyeknél akarsz takarítani, akkor lehetsz háztartási alkalmazott (itt van az első válaszoló által említett ezer forintos reg.díj)

Ha alkalomszerűen takarítanál cégeknél, akkor nem kell vállalkozói, foglalkoztassanak egyszerűsített foglalkoztatással (heti 5, havi 15, évi 90 nap lehet egy munkahelyen, napi ezer forint járulék fizetéssel)

2012. aug. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha te egyéni vállalkozó vagy, akkor akár van bevételed, akár nincs (ez senkit se érdekel) akkor minimum 50ezer forintot kell fizetned az államnak havonta a járulékokra. Kivéve, ha van mellette munkaviszonyod, mert akkor csak a tényleges bevételed után kell adóznod, a többit megcsinálja a munkáltatód.


Én elhiszem, hogy neked azt mondta a munkáltatód, hogy ezt így kell, meg így csinálja mindenki, de te attól függetlenül, ha egyéni vállalkozó leszel, akkor a törvények szerint fogsz működni, akárki akármit mondott neked.


Szóval, ha vállalkozó vagy, akkor legalább -50ezer kiadás havonta, kivéve, ha van munkaviszonyod. A többi meg senkit se érdekel, és be is fogják hajtani rajtad, akár kényszerrel is, ha nem teljesíted.

2012. aug. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!