Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Át írathatom e a saját számlám...

Át írathatom e a saját számlámra a családi pótlékot?

Figyelt kérdés
Elmúltam 18 éves és gondoltam hogy az édesapám ne tudjon elvenni a zsebpénzemből(ez a családi pótlék lenne) átiratom a saját banki számlámra.Még 2 évet tanulok a középiskolában 5-öd és6-od éven azt mondták ugyanúgy kapjuk.A lényeg ha ez lehetséges hol tudom elintézni/hogyan?

2012. júl. 28. 09:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi kell hozzá? Hát neked elsősorban ez:


"szülőjétől különélő kérelmező esetében a szülő lakcímigazolványa, valamint a szülő nyilatkozata arra vonatkozóan, hogy a kérelmező életvitelszerűen nem él a háztartásában. A szülő nyilatkozata hiányában a kérelmező a szülő lakcíme szerint illetékes települési önkormányzat jegyzőjétől hatósági bizonyítvány kiállítását kérheti arra vonatkozóan, hogy életvitelszerűen nem a szülő háztartásában él."

2012. júl. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Bocsánat,de a Kedves Első olyan jól leírta,hogy Én is kérdeznék Tőle:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb-..

Köszi és bocsi,ott a válasz az elsőnél!

2012. júl. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
24 éves korban legfeljebb tartós betegség miatt járhat családi pótlék. A Gyet meg gyermeknevelési támogatás, ami azoknak jár, akik 3, 3 és 18 év között gyereket nevelnek a háztartásukban.
2012. júl. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Köszönöm szépen,a GYET-et már kibogoztuk a kérdésemnél...volt egy kis félreinformálás...

Akkor Te is azt mondod,hogy esetemben egy kanyit sem kaphatok sehonnan (nem csak az említett 2 esetre gondolok)?

Köszi!

2012. júl. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2012. júl. 29. 08:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!