Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Vizsgálná-e az apeh ha a...

Vizsgálná-e az apeh ha a saját számlámra havonta utalgatnék kb 50 ezer forintot?

Figyelt kérdés
Tanuló vagyok papíron nincs saját jövedelmem, szerintetek vizsgálná? Kb másfélmillió forintig szeretném ezt eljátszani majd egy összegbe kivenni. A pénz nem családtagoktól származik csak úgy termelődött vegyük úgy :)
2010. dec. 12. 15:49
 1/7 anonim ***** válasza:
37%
Amíg a számlán van, addig nem-de amikor leveszed...
2010. dec. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ilyen minimális összegekkel nem foglalkoznak. Hacsak egyéb ok miatt nem szállnak rád (feljelentés, veszteséges vállalkozás stb.), ekkora pénzmozgás híre el sem jut hozzájuk.
2010. dec. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Nekem havonta utal apukám ennyit albérletre és havi megélhetésre.
2010. dec. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%
Ha sok van rajta egybe azt igen, észrevehetik. Meg azt is hogy leveszed. Jobban jársz, ha kp-be gyűjtögeted nem számlán...
2010. dec. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, de előfordulhat.
2010. dec. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem max pár százezret tartsál a bankban, ha nincs saját jövedelmed, arra még rá tudod fogni, hogy szüleidtől kaptad.
2010. dec. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha él még a rendelet (pénzmosás miatt hozták): az általad választott banknak kell infót adni az APEH felé, ha a pénzmozgás egy tételben 2 millió felett van. Pláne, ha többször ismétlődik. Addig az APEH sem foglakozik vele. Több "apróbb" pénz felvétellel, befizetéssel nincs értelme foglalkozni. (Hasonló képen használom a számlám.) Értelmetlen, illetve életszerű pénzmozgásnak belefér. Ebből következően ne egy összegben vedd ki. Szerintem kettő, max három részben.
2010. dec. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!