Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Érdemes rendőrségi feljelentés...

Érdemes rendőrségi feljelentést tennem?

Figyelt kérdés
5000 Ft.-al becsaptak a Vaterán. Hibás terméket kaptam és az eladó konkrétan kijelentette, hogy nem cseréli ki az árut és nem fizeti vissza a vételárat.
2012. júl. 2. 10:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem valószínű hogy foglalkoznak vele, ez egyébként is a fogyasztóvédelemhez tartozó ügy lenne, de mivel nem webáruházban vetted hanem egy kvázi virtuális piactéren, nem nagyon tudsz tenni semmit azon kívül hogy negatívval értékeled, amelyben leírod részletesen hogy mi történt ( így más is látni fogja hogy milyen eladó).
2012. júl. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

A negatívot már megkapta.


Ez a jogszabály akkor nem vonatkozik a Vaterára csak a webáruházakra:

Rossz minőségű termék forgalomba hozatala


292. §827 (1) Aki rossz minőségű terméket jó minőségű termékként értékesít, használatba ad, illetve forgalomba hoz, vagy ezek iránt intézkedik, bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

2012. júl. 2. 19:35
 3/15 A kérdező kommentje:

Pofátlanul ezt vágta a képembe:

"jelents fel a rendőrség száma 112.termék garancia nem volt akkor mit akarsz.a tőrvény alapján magán személy nem válalhat garanciát.további szép napot:)"


Ezek alapján én is rossz terméket eladhatok több ezer Ft. értékben a Vaterán jónak árulva? Szerintem nem.

2012. júl. 2. 19:39
 4/15 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes lenne feljelenteni! Kérdezd meg a rendőrségen, ennek a lefolyása hogyan zajlik!
2012. júl. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
0%
nem érdemes... 5000 forinton rágod magad? ennyire cs0'ró lennél, h ötezer forint kellene még? xd
2012. júl. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ez egy magánjogi vita, a rendőrség nem fog vele foglalkozni.

Ha nem cégtől vásároltál, a fogy. v. hatóságot sem érdekli.

Max perelheted.

2012. júl. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

9:50- nek:


Hála Istenek még nem vagyok olyan csóró, de amit a pofámba vágott az a pofátlanságnak a netovábja.

2012. júl. 15. 10:55
 8/15 anonim válasza:
0%
akkor ha nem vagycsóró, minek neked ötezer?
2012. júl. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Azért, hogy nézegessem. :)
2012. júl. 15. 11:01
 10/15 A kérdező kommentje:
Egyébként meg azért, mert pl. meg tudnám venni ennyiből a 2napi kajám. XD
2012. júl. 15. 11:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!