Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az olaj ára emelkedik hétvégén...

Az olaj ára emelkedik hétvégén, ha az emberek kevesebbet használják az autójukat?

Figyelt kérdés
2012. júl. 1. 13:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nincs összefüggés.
2012. júl. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Miért ne lenne összefüggés?
2012. júl. 1. 14:01
 3/15 anonim ***** válasza:

Talán mert a kocsidba ma nem azt a benzint tankolod ami még tegnap olajként a Föld alatt volt?!



Gondolkozz már...a kitermelés folyamatos, nincs leállás.

2012. júl. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
És mert különben is, ha a világpiaci áron, a tőzsdén tankolnád a kocsidat, akkor is fordított lenne az összefüggés, a kevesebb tankolás alacsonyabb árat eredményezne.. :/
2012. júl. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Így van, a logika alapjaiban sántít. Ha csökken a kereslet, csökken az ár.
2012. júl. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

de ha csökken a kereslet a kiesést emeléssel potolnák erre nem gondoltok?


Ha valamiből sok van akkor olcsóbban adják!

Ha valamiből kevesebb van azt drágábban agyák!


Szerintetek miért emelkedik a bezin ár, ne mondjátok hogy csak azért mert adó van rajta!

2012. júl. 1. 19:21
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

"Ha valamiből sok van akkor olcsóbban adják!"


Pontosan. Mivel nem FOGY a benzin, ezért sok lesz belőle. (Ezért olcsóbban adják, hátha úgy jobban fog fogyni.)


Figyelj, rossz hírem van: a közgazdaságtudomány logikus, józan paraszti ésszel felfogható. Vond le a következtetést!

2012. júl. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kereslet csökkenésére az lenne a válasz, hogy növelnék az árat, akkor még tovább csökkenne a kereslet.


A dolgok nem úgy működnek, ahogy Te azt gondolod.

2012. júl. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"Vond le a következtetést!"


Szerintem ez jelen esetben irreális elvárás. :D

2012. júl. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Megértem és levontam a dolgokat: De mi van akkor ha létfontosságú dologról beszélünk, a kereslet nem fog csökkeni csak hétfévén, mivel akkor az emberek többnyire a hét fáradalmait pihenik ki, tudom mivel főút mellett lakom és hétvégén alig van autó, még hétköznap tele van az út autóval!


Na a lényeg, hogy akkor ti szerintetek a tőzsdén az olaj ára csökkenéssel fog kezdeni?

2012. júl. 1. 20:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!