Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A magánnyugdíj pénztárak csak...

A magánnyugdíj pénztárak csak a lenyúlásra mennek rá? Valahogy utána lehet nézni, hogy és mivel cseszik el az emberek pénzét?

Figyelt kérdés

Tavaly, amikor ki lehetett lépni a magánnyugdíj pénztárakból, akkor én kiléptem. Egy évig voltam csak tag, sok pénzre nem számítottam, de annál azért többre, hogy a reálhozamom -200Ft körül mozog. (Nem tudom egy évig mit játszottak a pénzemmel, de ennél még a félkarú rablóval is több pénzt szedtem volna össze)

Anyu pedig most lépett ki a sajátjából, nagyon nagy szükségünk lett volna arra a pénzre, amit elméletileg vissza kellett volna kapnia. 16 évig volt pénztártag, kezdetben az OTP-nél, aki nyereségesen kezelte a pénzét. Aztán pár éve átment az Aegonhoz (nem tudom miért tette, nagy hülyeség volt azokhoz a nyomoroncokhoz mennie). Év elején még egész szép volt a reálhozama, most amikor ki kellett volna fizetni, érdekes módon semmi nem maradt belőle. Levelükben kacifántos mondatokkal megfogalmazták miért is nem kap pénzt, de a lényege, akárhogy is nézzük az, hogy eljátszották a pénzét, vagy nemes egyszerűséggel ellopták (ki tudja azt ellenőrizni?)

Kérdem én, hogy lehet az, hogy 16 év alatt rengeteg pénzt befizet valaki, ők forgatják és vagy egy fillért sem kap, vagy éppen mínuszba jön ki, mint én is. Létezik, hogy ennyire nem értenek a munkájukhoz, mi pedig ennek ellenére rájuk bízzuk a keményen megkeresett pénzünket? Hol tudok utánajárni, hogy mivel bukták el a pénzünket?


2012. jún. 28. 19:24
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja igen, és annak hol tudok utánajárni, hogy az Aegon vezetői kaptak-e prémiumot? Mert ugye nyilvánvalóan egy kalap szar volt, amit csináltak. Ha nem csináltak volna semmit, sem lenne rosszabb, így nem érdemelnek egy kanyit sem.
2012. jún. 28. 19:28
 2/5 anonim ***** válasza:

Na álljunk meg egy szóra mert látom nem vagy képben a témában...


Ha a reálhozamod pl nulla, az attól még bőven tartalmaz valódi hozamot!!! Ugyanis azt jelenti hogy legalább annyit hozott mint az infláció!

Vagyis ha 100 forintot fizettél be és 8% volt az infláció akkor 108 forintod lett év végén ha a reálhozam 0 !!!

Csak most a 108 forint mind megy állambácsinak aztán örüljél ha kapsz nyugdíjat!

De ha szerinted óriási biznisz az hogy nem magadnak gyűjtesz pénzt hanem azt reméled hogy majd az állam 30-40 év múlva hajlandó az inflációt is túllicitáló összeggel honorálni téged akkor szerintem túl optimista vagy!


Nem mellesleg a magánnyugdíjpénztári pénz örökölhető volt részben vagy egészben amit 30-40 év alatt befizetsz!

Míg az állami nyugdíj nemhogy nem örökölhető de pasiként 7-8 míg nőként is csak kb 15-16 évig kapod. Már ha nem emelik még tovább a nyugdíjkorhatárt!!


Vagyis ha pasi vagy akkor kb 40 évig fizeted a nyugdíjbavalót aminek egy töredékét kapd vissza 7-8 évig MOST!!

Nem hiszem hogy akkora "átverés" lenne ha 40 évi befizetésed "csak" annyit nőtt mint az infláció!


Gondold végig hogy ki járt jól a 3000 milliárd lenyúlásával...

2012. jún. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Én ezekben nem bízom. Mind csak a saját zsebét akarja megtömni, de nekünk ebből semmi hasznunk. Elherdálják a pénzünket. Én tuti nem teszem gazdaggá őket. Jobban járok, ha malacperselybe dobom, azt legalább senki nem hazárdírozza el nekem és mondja utána, hogy "így jártál".

Örülök, hogy már nem kell fizetnem ilyen semmirevaló nyerészkedőknek.

Minden esetre az Aegonnak köszönjük, hogy a befizetett összegek ellenére az utcára kerülhetünk. Ha azt a pénzt itthon gyűjtöttük volna, most nem lenne ilyen gond.

2012. jún. 28. 20:06
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


OLVASD EL A KOMMENTEM!!!!!!!!!!!!!!!


Nem igaz hogy még ennyi fáradtságot sem veszel ha kiírsz egy kérdést!!!


Már hogy a fenmébe járnál jobban ha "malacperselybe" tennéd a jövedelmed!!

Megmondom őszintén, vagy nagyon nem értesz még a legalapabb dolgokhoz sem vagy nagyon fiatal vagy és soha nem is érdekelt téged hogy hogyan takarékoskodj és hogyan igazodj el az életben!


Te az a tipus vagy akit ha az utcán leszólítanak hogy"itten van eza rolex színarany óra tízezeré naccsád" akkor kapva kapsz az alkalmon és megveszed majd utólag átkozod az egész világot amiért átvertek!!


Katasztrófa hogy egyesek pár sort nem hajlandóak elolvasni!!


Hidd el kedves kérdező, ha rajtad múlna a nyugdíjad akkor nemhogy malacperselynyi de még egy forintnyi megtakarításod sem lenne!!!

2012. jún. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Képzeld, elolvastam.

De ezeknél a nyerészkedőknél is jó esetben annyim van, amennyit megtakarítok. Persze lehet addigra csődöt jelentenek vagy szépen befektetik veszteségesen (vagy csak ráfogják én meg bizonyítsam be hogy nem úgy van, mint ahogy most is én szívok amiatt, hogy nem tudják jól forgatni a pénzt)

Egyébként meg most komolyan, miért érdekeljen hogy mennyi nyugdíjam lesz (lenne) 40 év múlva, ha hó elejétől az utcára kell mennem?

Szerinted mennyi esélyem van 40 évig hajléktalanként csak azért mert idiótákra bíztam a pénzem? Ha itthon gyűjtöttem volna, most lenne miből rendezni a dolgaim, lenne mihez nyúlni. Így nem hogy potyára fizettem, még egy fillért sem látok belőle.

És ők mit csinálnak a pénzemmel? Miért éri ez meg nekik, ha nem jön belőle nyereség? Ja, vagy nekik jön, és csak én nem kapok belőle? Hát köszönöm szépen az Aegonnak (bár biztos a többi sem jobb), minden esetre akit csak tehetek, lebeszélek róluk.

2012. jún. 28. 21:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!