Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljam meg ellátni...

Hogyan tanuljam meg ellátni magam, beosztani a pénzt?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok, idén érettségiztem. Szeptembertől ha minden jól megy, egyetemista leszek, de haza fogok járni. Viszont úgy tűnik, édesanyám kimegy külföldre dolgozni, (a pénz egy részét majd minden hónapban hazaküldi nekem) így egyedül fogok lakni (vagy a barátommal, ez még a nyáron kiderül). Őszintén szólva eddig nem vagyok egy nagy konyhatündér, bár én annyira nem is eszek sokféle kaját. Meg az ebéd az egyetemen meg lenne oldva, de azon kívül nyilván hétvégén kellene főznöm (ha barátommal leszek, akkor rá is), meg amikor többet vagyok otthon, vizsgaidőszakban pl. Kicsit azért félek, hogy most hirtelen minden "az én nyakamba szakad". Meg hát nyilván a házimunkák, eddig mosogatáson, porszívózáson kívül mást nem igazán csináltam. Anyukámat meg mégsem hívogathatom majd külföldön állandóan, amikor valamit nem tudok, hogy hogy kell. Vagy legyek türelmes, és egyszer majd csak belejövök?
2012. jún. 7. 21:51
 1/5 anonim válasza:

Nyugi,tényleg belejössz magadtól,nem hiszem,hogy 19 évesen gondot okozna takarítani,kifizetni a számlát,megetetni az állatokat...

Egyébként ha az alapvető dolgokkal tisztában vagy (ollóval nem rohangálunk,hajat nem a kád vízben ülve szárítunk,nem piszkáljuk százasszeggel a konnektort,stb.),akkor nem lesz semmi baj!:)

2012. jún. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]


Ez Horváth Ilona féle szakácskönyv, töltsd le, olvasgasd, szinte minden alapismeret a sütés-főzés terén megtalálható benne. Persze jobb lenne, ha könyv alakban meg tudnád venni, mert akkor azt a konyhában is tudnád főzés közben olvasni.


Azonkívül egészen jó net-es oldalak is vannak főzés terén, és természetesen mi is itt vagyunk, bármiben megakadsz a házimunka során, esküszöm neked, kapni fogsz annyi választ, hogy inkább a bőség zavarától fogsz szenvedni.


Persze lehet, hogy eleinte "olcsóbb" lesz, ha szombat-vasárnap is valami készételt vesztek, és max. csak a köret elkészítésére hagyatkozol, így nem maradsz éhen. Amikor már majd egy kicsit otthonosabban mozogsz a konyhában, akkor majd a hétvégi kaja-főzés sem okoz gondot.

Ne feledd, gyakorlat teszi a mestert. Mi is úgy kezdtük, hogy elkezdtük, majd lesz ami lesz. (Én speciál legelőször a krumplis tarhonyát öntöttem ki, mert ehetetlen volt!) :))))

2012. jún. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


2-es vagyok. Ezt olvasd végig, ma írtuk össze, a pénzbeosztás módjait, ki hogyan csinálja, elég sok jó, hasznos infót fogsz benne találni.

2012. jún. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne keríts ekkora feneket a dolognak. Az ilyesmi így vagy úgy mindenkinek megy. Az a lényeg, hogy hó elején tegyél félre 10%-ot a váratlan kiadásokra. És az első pár hónapban próbáld meg elérni, hogy ne legyen váratlan kiadás. Ha már néhány hónapja megy a dolog, a félretett pénz biztonságot ad :)
2012. jún. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért itt nemcsak az anyagi biztonságról van szó. Az sem lesz egyszerű dolog, hogy saját magát ellása (=bevásárlás, mosás, takarítás, csekket fizetni stb.) és mellette még tanulni, suliba járni. Eddig csak jószerivel ez utóbbi "dolga" volt, mivel az anyuja minden másra odafigyelt.

No ezeket kell megtanulni úgy összehangolni, hogy a lakás se szaladjon el, a csekkek se borítsák el az asztalt, kaja is és tiszta ruha is legyen, és még a tanulás is ugyanúgy meglegyen, mint korábban, hiszen az az elsődleges feladata.

Ezért én azt mondom, hogy a nyári szünetben bizony a házimunkából minél többet megtanulni, a főzés alapjait megtanulni, hogy amikor ismét itt a suli, akkor ezekből az alapvető dolgok már rutinból menjenek.

2012. jún. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!