Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerződés írásban tudnátok...

Szerződés írásban tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Előre is elnézést kérek ha valamit nem jól írtam, vagy nem megfelelő szavakat használtam!

A problémám a következő:

Telefonos előfizetést szeretnék kötni más nevére, viszont én használnám és állám a költségeket. Hogy miért kell ezt így csinálni, az most lényegtelen.

Tehát azt szeretném, hogy megbízok valakit, aki megköt egy előfizetést valamilyen telefon szolgáltatónál, és onnantól kezdve azt a telefonszámot és a hozzá tartozó költségeket csak én fizetem.

Kérdésem az lenne, hogy milyen szerződést kéne kötnöm a megbízottal (aki nevére szól a szerződés), hogy biztosítva legyen, hogy nem verem át?

Gondolom a szerződés szövegébe minden fontos dolgot és feltételt bele kell fogalmazni, de ami jobban foglalkoztat, hogy kell-e ezt hitelesíteni valamilyen úton, esetleg szükségesek-e tanúk a szerződés aláítrásakor?

Tehát fontos lenne, hogy hivatalos legyen, be legyen biztosítva az, aki a nevére köti a szerződést.

Előre is köszönöm szépen!


2012. jún. 1. 12:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt egyáltalán nem kell túlspirázni, hitelesíttetni végképp nem. FŐleg, ha nem célod átvágni az emberkét.


Írtok egy szépen formázott papírt, aminek a lényege az, hogy Szerződés mely megköttetik egyrészről közte és közted, melynek tárgya az XYZ hívószámmal kapcsolatos összes költség kifizetése.

Rögzítsétek, hogy az adott hívószámot te használod azzaél kapcsolatosan felmerülő összes költség téged terhel.


2 tanu, dátum, öröm.


Amúgy a szolgáltatónál kéred, hogy a számlák a te nevedre, címedre jöjjenek, ilyet is lehet.


Ne aggódj nem vagy egyedül. A mobiladót majd midneki a nagymama-nagypapa nevére vett mobillal fogja elkerülni-csökkenteni...


Amúgy nekünk is így van, egy ismerősömmel keresztbe van a szerződésünk kábeltv-re. Ugyanis mindketten azonos szolgáltatónál vagyunk, azonos időben járt le a hőégidőnk, együtt mentünk be újrakötni. De a kedvezmények csak új ügyfeleknek voltak a régieknek nem. Ezért mondta a nő, hogy játszuk azt, hogy én "albérletben vagyok nála" ő meg nálam. Ergó ellentétes címre kötöttük meg a szerződéseket. Ő az enyémre, mintha frissen kölrözött volna ide, én meg az övére, mintha frissen költöztem volna oda... És így már új ügyfelek voltunk, a szerelő is kijött, mintha tényleg bekötött volna valamit, persze közben semmit nem csinált, csak a munkalapot aláíratta... :D

Most a saját számlám jön hozzám, csak ismerős nevén.

2012. jún. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Örülök, hogy csak ennyi a dolgunk.

Nálam az állampolgársággal van a gond :)

Külföldiként nem lehet előfizetésem...

2012. jún. 1. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!