Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tegyük fel, hogy megnyerem a...

Tegyük fel, hogy megnyerem a lottó ötöst, mert miért ne (különben is megérdemlem), és mert jó fej vagyok, adok neked 300 millió forintot. Hogy fogsz te azzal a pénzzel elszámolni az adóhatóságnak?

Figyelt kérdés
2012. máj. 28. 06:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%
Ajándék után kifizetem a kirótt adót. Kifizetném én, ha biztosan odaadnád nekem azt a pénzt.
2012. máj. 28. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
51%
Mivel ez után is adózni kell még ha ajándék akkor is kifizetném csak hogy ne ezért szálljanak rám.
2012. máj. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

"mert megérdemlem" !!!



(Ha már ezt így írod, akkor biztosan nem érdemled meg abban a formába ahogy te azt elképzeled!)

2012. máj. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
51%
Volt egy esküvő, ahol a menyasszonytáncból 2 millió jött össze. Az adóhatóság rá is szállt a témára, de videók is bizonyították, hogy az ajándékozások mértéke nem haladja meg a 20.000 ft-ot. Én inkább egy iff-shore cégbe fektetném, és ott fialtatnám.
2012. máj. 28. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
51%

mármint Off-shore cégbe. :D


Szóval utána csinálnék itthon egy KFT-t, ahol a tulajdonos az Off-shore cég, majd törzstőkéből venném meg a regisztrációköteles dolgokat (ingatlan, autó), és én csak a KFT-től bérelném. Esetleg be lennék jelentve. :)

2012. máj. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Az off-shore céget az adózás elkerülése miatt csinálják, nem azért mert az valami aranycsináló dolgot jelent, mert látom nagy a sötétség.
2012. máj. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
50%
Ez most hogy jött ide? Az volt a kérdés hogy hogy számolnék el vele az adóhatóságnak. Én nem számolnék el vele. Meg hogy jött ide az arany?
2012. máj. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
86%

Sehogy!

Hamár ilyen jó szívű vagy, hogy adsz 300millát akkor én úgy kérném, hogy a szerencsejáték rt eleve az én bankszámlámra utalja azt a 300milliát, a maradék 3,1milliárdot meg neked. Azt mondanánk az rt-nek, hogy közösen játszottunk, egy számot én mondtam neked az 5ből.

Mivel a nyeremény után az adót a szerencsejáték rt fizeti ezért ez már így adómentes lesz. A nav felé pedig bankszámlakivonattal tudom igazolni, hogy a lóvé nem bodzagyüjtésből van, hanem a szerencsejáték rt-től.

Sok olyan van, hogy kollektíva nyeri a nyereményt. Ott sem úgy van, hogy 1 megkapja a lóvét a többi meg majd adózik útánna, mert ajándékként kapták a társuktól.

2012. máj. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

utolsó!

Látod, ez eszembe sem jutott! Milyen igazad van.

2012. máj. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
A lottónyereményből már levonták az adót, azzal sehogy sem kell elszámolni. Te sem adózol belőle, én sem adóznék.
2012. máj. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!