Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Internetes bankkártyás fizetés...

Internetes bankkártyás fizetés esetén hivatalos helyeken pl. MÁV weboldalán, vagy szinhazak hivaralos weboldalán nem kell tartanom attól, hogy visszaélhetnek a bankkártyaszámommal? (hivatalos helyen gondolom nem)

Figyelt kérdés
2012. máj. 26. 04:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Általában egyik weboldalon sem kell tartanod attól, hogy visszaélhetnek a bankkártya adataiddal, mivel mindegyik weboldalon, ahol bankkártyával fizetsz, átirányítanak a BANK VÉDETT WEBOLDALÁRA!...


Ezt ott ellenőrizheted, hogy a címsorban https://... lesz kiírva (védett, ellenőrzött oldal), míg egy kutyaközönséges weboldalon http://... feliratot látsz...


Akár webáruházban, akár a MÁV weboldalán fizetsz a bankkártyáddal, a beírt bankkártyaadataidat csak a bank láthatja, sem a webáruház kezelője, sem a MÁV oldalt üzemeltető ezt nem láthatja...

Ők csak egy értesítést fognak kapni a banktól, hogy X.Y. vevő kifizetett x-összeget valamelyik tranzakcióra...


Te csak arra figyelj, hogy fizetéskor átirányítsanak egy https://... oldalra, és kész!... :-))

2012. máj. 26. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amúgy a MÁV és a színház sem hivatalos...
2012. máj. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Ezt ott ellenőrizheted, hogy a címsorban https://... lesz kiírva"


Persze :))) Se nem védett, se nem ellenőrzött az oldal, ami https-sel kezdődik, egyszerűen azt jelenti, hogy a szerver és a kliens között biztonságos csatornán keresztül történik az adatáramlása, vagyis elviekben a szerver és a kliens közé történő beékelődés sem tesz lehetővé lehallgatást.

A https protokoll nem egy "védett és csak húdehivatalos szervek" által elérhető protokoll, bármikor csinálok neked egy olyan oldalt, ami így kezdődik. Ez nem "tilos".


Úgy tudod a tranzakció hitelességét ellenőrizni, hogy azt nézed meg, hogy MI VAN A HTTPS után. Ugyanis, ha ott az van, hogy otpbank.hu/ vagy cib.hu/ vagy xbank.hu/ akkor az adott bank szerverével kommunikálsz. És ez a lényeg.

Mert ha te egy olyan oldalon adod meg a kártyaadataid, aminek a címe például [link] azaz a fődomainnak semmi köze az adott bankhoz, csak "át akarnak verni", akkor el fogják lopni a kártyaadataid.

Szintén legyen gyanús, hogyha pl. egy ilyen oldalon akarod az adataid megadni:

[link]

Szóval mindig lényeges, hogy az első / előtti rész mi is. Ha egyértelműen a bankot azonosítja, akkor jó. Ha nem, akkor ne add meg az adataid.

2012. máj. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem! Ha mondjuk itt akrnék jegyet venni (szinhaz weboldala) [link] Hiaba nem htttps, a szinhaz csak nem ver át, u.igy ha egy énekes a hivatalos oldalára felraknak egy linket ahol lehet jegyet venn koncerjére, ott se vernek át ugye.... ?
2012. máj. 27. 20:55
 5/5 anonim ***** válasza:

#4 hozzászólásra :


Megnéztem a weboldalt : fizetéskor (Kosár -> Fizetés) egy védett (?) weboldalra irányít!


>>> [link]


Itt kellene a bankkártya adataidat beírni.


Nos, ez nem egy bank oldala, nem tudom mennyire lehet biztonságos, én eddig csak olyan oldallal találkoztam, ahol fizetéskor a bank oldalára lettem irányítva...


Lehet, hogy itt nem kellene fizetned bankkártyával...


Üdv.

2012. máj. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!