Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az áramszámlának nálatok...

Az áramszámlának nálatok mekkora részét teszik ki a rendszerhasználati és egyéb díjak, amik nem a tényleges fogyasztásból adódnak?

Figyelt kérdés

Én nagyon megdöbbentem, amikor közelebbről megnéztem a múltkori számlát és kb. 10.000 Ft volt a tényleges fogyasztás, a többi 8.000 Ft pedig az általam "hasraütősnek" nevezett kategória.

Direkt áttértünk havi diktálósra, mert csak egyre többet kellett fizetnünk és szerettük volna kideríteni, hogy hova is megy el az áram. De ráadásul nem is annyi fogyasztást számoltak el, amennyit bediktáltunk, no meg ez a bődületes összeg, ami nem a fogyasztásunk!


2012. máj. 24. 11:48
 1/4 Amenothep válasza:
Ez területi elosztónként (DSO) eltérő. Ezeket a díjakat elosztási területre vonatkozóan kerül meghatározásra. ez egy államilag szabályozott díjtétel, amelyeket az energia kereskedők továbbszámláznak a fogyasztó felé, de ezek az összegek valóban a hálózat üzemeltetőjéhez (elosztó illetve DSO) kerülnek. Ha jól tudom ezzel fedezik a DSO-k különböző karbantartási és egyéb olyan költségeket amely az energia szállító hálózattal függnek össze. Minden esetre szép kis összeg :(
2012. máj. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Na igen, én is sokallom "egy kicsit". Ezért is lennék rá kíváncsi, hogy másoknál ez hogy van, hogy esetleg érdemes-e másik szolgáltatót keresni. Ha egyáltalán lehet. Most az e.on-nál vagyunk.
2012. máj. 25. 10:19
 3/4 Amenothep válasza:

Uhh :)

Szóval ez úgy működik, hogy MO fel van osztva elosztási körzetekre. EON, ÉMÁSZ, ELMÜ, stb. Ezek az energia elosztók tehát Ők csak a szolgáltatás fizikai részét koordinálják, hálózat fenntartással, energia vételezéssel, és szállítással foglalkoznak. Törvényi szabályozásokban foglaltaknak megfelelően területenként változhat pár forintot az "egyéb díjak" összegei, ez azonban pár forint. Ezek az egyéb díjak a hálózat üzemeltetésével függnek össze, tehát gázömlés esetén elhárítják a problémát, javítgatnak, gáztárolókat töltenek fel stb. Áramnál, fenntartják a folyamatos ellátást, hibát javítanak, karbantartanak, szenet bányásznak meg a fene tudja. Nah most ez ugye pénzbe kerül. Erre vannak ezek az egyéb díjak kitalálva.

Nah most a számlázás az úgy működik, hogy vannak az energia kereskedők, ami sok esetben az elosztók egy altvállalata, tehát lehet EON, TIGÁZ, ELMŰ, viszont vannak csak kereskedők is mint pl GDF Suez, Telekom stb. Ezek a kereskedők megvásárolják a gázt, és áramot az elosztótól, majd továbbértékesítik (szintén törvényben meghatározott területekre vonatkozó egységáron) az energiát, amiből egyedileg, szerződés szerint kedvezményt adhatnak vagy hűségszerződéssel vagy más miatt. Pl Főgáz, Telekom.

Nah most, mivel az elosztók feléd nem számláznak semmit, így ezeket az egyébb díjakat a kereskedők felé leszámlázzák, akik viszont változatlan díjakon továbbszámlázzák neked. Magyarul mondja ha te EON területen vagy, akkor az egész EON területén egységesen ugyan azt az egyéb díjat fizeti mindenki mint Te, függetlenül attól, hogy te most kereskedői szerződésben az EON, GDF, Telekom állsz e.


Remélem tudtam segíteni :)

2012. máj. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen, köszönöm! :-)

Szóval kell valami házi áramerőmű. :-D

Ilyen helyen dolgozol, hogy ennyire otthon vagy ebben a témában?

De akkor legalább tudom, hogy nincs nagyon értelme ugrálni.

2012. máj. 26. 12:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!