Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Már van egy 2 éves gyermekem,...

Már van egy 2 éves gyermekem, tehát most Gyes-en vagyok! Ugy néz ki jön a kistesó. Hogy jövök ki jobban anyagilag?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam,h lemondom a Gyes-t és táppénzre megyek.Vagy vegyem ki a szabikat az első után és úgy táppénz?Mi után fogják egyáltalán számolni.2009.09-től voltam táppénzen az elsővel.És mi van,ha ne aggy Isten elvetélek,akkor vissza kérhetem a Gyes-t?Előre is köszönöm a válaszokat!
2012. máj. 13. 12:44
 1/6 anonim válasza:
Mi is akartuk a kistesót, de nem gondoltam, hogy rögtön összejön, az elsőre ugyanis 15 hónapot vártunk. Április 1-jén szóltam, hogy visszamennék dolgozni, bár közöltem, hogy nem sok időre. Erre április közepén terhes lettem. Kivettem a szabit kb. 2.5 hónap járt, utána elkezdtem dolgozni, de ekkor már közöltem, hogy kismama vagyok. A főnököm tajtékzott, hogy hogy tehettem ezt velük, nem győztem magyarázkodni. Utána "üzent", hogy nem fog visszavenni dolgozni, ha a második gyermekem után mennék vissza. Szerencsére már nincs a cégnél. Szóval anyagilag így jártam jobban, de sok ideget lenyeltem emiatt. Persze lehet, hogy máshol megértőbbek.
2012. máj. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ.Bár én aktívan nem akarok dolgozni.letelne a szabi,aztán a köv.naptól táppénz.
2012. máj. 13. 13:01
 3/6 anonim válasza:
Értem, az biztos, hogy úgy jársz jobban, ha kiveszed a szabit.
2012. máj. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem biztos. Ugyanis ahhoz, hogy az ellátás összegét kiszámolják, az előző évben kell lenni 180 bérezett napnak, ha ott nincs, akkor az ellátás kezdőnapjától visszafelé keresnek 180 bérezett napot, és így az előző év január 01-jéig visszamenőleg kutakodhatnak. Ha Neked a szabadságod nincs ennyi nap, akkor az nem is lesz az ellátás alapja.

Ha sehol nincs 180 nap, akkor a thgy-ra jogosultság kezdő napján érvényes minimálbér kétszeresét veszik alapul. Viszont, ha a tényleges jövedelme nincs ennyi, akkor a tényleges jövedelmet, ennek hiányában a szerződés szerinti jövedelem lesz az ellátás alapja.


A kérdezőnél valószínűleg a szerződés szerinti jövedelem lesz az ellátás alapja, hiszen nem gondolom, hogy a szülésig összeszed 180 bérezett napot, ha kiveszi a szabit, és utána táppénzre megy. Talán ha kiveszi a szabit, és még dolgozik utána annyit, hogy meglegyen a szabival együtt a 180 napja, akkor az lesz az ellátás összegének kiszámításához az alap.

2012. máj. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szia!Köszönöm neked is a választ.Ma írt a munkáltató választ.Lemondom a Gyes-t,aztán megyek táppénzre.A Gyed-et veszik alapul ennek kiszámításához.
2012. máj. 15. 13:53
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, ez igaz. A táppénz kiszámításához veszik alapul a "GYED-et". De a terhességi-gyermekágyi segélynél már nem!

Eltérés van a táppénz alapjának kiszámításánál a terhességi-gyermekágyi segélyhez képest.

Ha táppénzt kapsz, és nincs meg a fent említett 180 nap, akkor megnézik, hogy miért nincs. Ha azért, mert szintén táppénzen voltál előtte, vagy terhességi-gyermekágyi segélyen, vagy GYED-en, akkor a legutoljára kapott ellátás összegének kiszámításánál figyelembe vett jövedelmet nézik a következő ellátásnál is. De terhességi-gyermekágyi segély esetén nem. Itt ha nincs meg a 180 nap, akkor nem nézik, hogy miért nincs meg, hanem vagy minimálbér lesz belőle, vagy szerződés szerinti bér.

2012. máj. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!