Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám "lebeszélni"...

Hogyan tudnám "lebeszélni" magam harmadik baba vállalásáról? 2 gyermekem van,30 éves vagyok. Anyagilag szűkösen de megengedhetnénk magunknak.

Figyelt kérdés

A férjem két gyermeket mindenképp szeretett volna,ez már megvan és neki mindegy hogy lesz e harmadik. Mióta a másodikat szültem, ellenállhatatlan vágyat érzek hogy újra terhes legyek, és babám szülessen, minden hónapban úgy beszélem le magam róla.

Közben meg mindig arra gondolok, hogy mekkora felelősség is ez, hiszen sose tudhatjuk mit hoz a jövő és ha baj van, két gyereket azért csak könnyebb felnevelni, eltartani mint hármat. És hogy most még amíg kicsik, nem tünik fel annyira még egy gyerek, de mikor felnőttek lesznek, mindet elindítani az életbe már nagyon húzós anyagilag.

Akiknek 3 van mit gondolnak erről? Akik megálltak egynél, kettőnél, hogyan jutottak erre a döntésre?


2010. jan. 27. 10:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Nekem van egy 8-éves fiam és 2,5-éves lányom.

Most tudom mi a különbség anyaként.Mindkettöt egyformán szeretem.Mindkettönek szeretnék lehetöleg mindent meg adni mig felnö.Három nekem felülmúlná erömet,idegeimet.

Anyagi se mindeggy.

2010. jan. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

én úgy vagyok ezzel, hogy akár legyen 4 is. szokták mondani a kicsi felnő a morzsán is. de azt sosem szeretném, hogy ne tudjam befizetni a gyerekem egy osztálykirándulásra, vagy ne tudjak neki megvenni szükséges dolgokat. és ha 18 lesz autót szeretne vezetni, sportolni, szakkörökre járni. ez mind mind pénz. és ha az egyiknek kifizetem, a többinek is ki kell. és akkor még nem beszéltünk esküvőről, lakásról stb stb.

neked kell eldöntened, bevállalnod. ha ennyire vágysz még egy babára, akkor hajrá. valahogy csak lesz később is!

2010. jan. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nem is tudom magamnak se megmagyarázni, miért szeretnék ennyire még egyet... miután a fiam született,még úgy voltam vele, hogy a másodikat is meggondolom, hogy kellene e...

Férjem azt mondta hogy végülis még ráérünk egy jó öt-tíz évig még hogy akarunk e egy hamradikat. Csak én meg úgy vagyok vele, hogy sose tudni mit hoz az élet, sikerül e egyáltalán.

A második babánk is csak 1 év próbálkozás után sikerült, orvosi segítséggel.

2010. jan. 27. 11:09
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Minden jót kivánok neked,Ès családodnak!
2010. jan. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

én is 3-at szeretnék.

egyelőre csak egy van, 5 éven belül szeretnék még kettőt.

ugyanilyen dilemmában vagyok, mint most te.

kislányom van. úgy gondoltam döntse el az élet:

ha a következő fiú lesz, akkor nem szülök többet. (chandler-esen mondva: van már mind a két típusból, ez így elég is lesz:D), de ha a következő is lány lesz, akkor lesz 3. baba. ha lány lesz a 3. is, akkor jó, mert 3 lány az nagyon édes (mi is 3-an vagyunk lányok tesóimmal, és imádjuk egymást), ha meg a 3. fiú, akkor apa is örül :) persze a lányoknak is örülne, de tudom, hogy egy fiú a szíve vágya :)

2010. jan. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Na igen:)) de nekem egy fiam és egy lányom van szóval nálunk már megvan mindkét "típus" :))

Nálunk a szomszéd csajszinak 2 fia van (ráadásul csak másfél év van köztük) és ő is ezt mondta hogy ha a második lány lenne, nem próbálkoznának tovább, de így még lesz egy harmadik.

2010. jan. 27. 11:43
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is nemtől tette apa függővé,hogy lesz-e 3.

Első szülöttünk fiú,de apa lányt szeretett volna,hát most megkapja... :):):)

De ha fiú lenne a mostani bébi is,akkor tuti rávenne még egyre.

Meggondolandó nagyon,és szerintem te is érzed ezt,hiszen ki is fejtetted,hogy milyen nehéz lenne anyagilag.

Én nem szívesen vállalnék be 3.-at,éppen ezen okok miatt.

Az időmbe,úgymond tök jól beférne,mert 22 voltam az elsőnél,26 leszek most,és 30 lennék várhatóan a 3. baba szülésekor.Ha Isten is úgy akarná...

2010. jan. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nálam férjem szeretnekettö-nél megállni.

Ö a családfentartó,ezért megértem és elfogadom.

2010. jan. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Igen nálunk is a férjem a családfenntartó úgy értem ő kb.3 szor annyit keres mint én..:/

Nem ő keres ilyen jól hanem én ilyen rosszul..na mindegy.

De eddig ő is azt mondta hogy kettőnél megállunk, ők többen voltak testvérek és ő nem szerette azt annyira.(mondjuk az egy másik dolog hogy a szüleit ismerve nem csodálom..):(

De mostmár nem zárkózik el tőle, pedig nem én hozom fel a témát, hanem néha beleszövi a beszélgetésbe hogy tulajdonképp jó lenne 3 gyerkőc.

Aztán persze elvicceli ilyenekkel, hogy : legalább vehetne másik autót, mert ebbe nem fér el 3 gyerekülés stb.

2010. jan. 27. 15:51
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekem is egy fiam és egy lányom van. Majdnem 6 év a korkülönbség és a kicsi lassan 5 éves. Én szeretnék harmadikat de a férjem nem, anyagiak miatt. Persze én se erőltetem, mert úgy gondolom nem tudnánk mindent megadni nekik. Épp elég majd a kettőt kitaníttatni. Azt gondolom senki nem szólhat bele az életetekbe, mindenkinek van saját véleménye és ez jó is meghallgatni, de a döntés a te kezedben van. Ha valóban vágysz még egy babára és nincsenek nagyobb anyagi gondjaitok, van saját házatok, munkátok akkor miért ne lehetne még egy baba. Nekem ezek sajnos nincsenek meg. Ha már házhitelünk nem lenne talán nekünk is lehetne egy harmadik babánk. Mérlegelj aztán hajrá!
2010. jan. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!